Dubnický hrdina víkendu Jozef Žákech: "Florbal mi chýbal"

15.01.2014 10:15:47
Dubnica sa s blížacim záverom základnej časti dostáva v tabuľke vyššie a útočí na pozície play off.

Dubnické hviezdy majú za sebou veľmi úspešný víkend, keď získali šesť bodov a vyhupli sa na 9. miesto v tabuľke SALMING extraligy. Do konca základnej časti zostáva odohrať päť kôl a Dubničania na pozíciu zabezpečujúcu play off strácajú 4 body na Prešov, ktorý má však zápas k dobru. Do konca základnej časti môžeme očakávať zaujímavé súboje a môže prísť i k prekvapeniam. Jedným prekvapením bola prehra lídra SALMING extraligy na ihrisku Dubnice. Veľký podiel  na víťazstve dubnických hviezd mal navrátilec v bráne Stars, Jozef Žákech, ktorého vyspovedali na klubovom webe ŠK Victory Stars Nová Dubnica.

Po sedem zápasovej pauze zavinenej zranením sa v domácom zápase 16.kola extraligy proti Grasshoppers Žilina do brány Victory Stars vrátil Jozef Žákech, ktorému sa proti silným kobylkám veľmi darilo keď za svoj chrbát pustil nakoniec len 2 loptičky a pomohol tak hviezdam ku konečnému úspechu 7:2. V sezóne bol v bráne aj pri vysokej domácej výhre nad Dragons Bratislava, kde obdržal tiež len 2 kusy a asi jeho najvydarenejším bol síce prehratý duel 4.kola v Bratislave s Hurikánom 1:4, no svojim výkonom v ňom dlho držal svoje mužstvo v hre o body.

V 17.kole v Tvrdošíne inkasoval tiež len 2 krát a aj napriek početným strelám súpera bolo na ňom vidieť, že chytá v pohode. Nakoniec mu ani veľmi nechýbalo k tomu, aby odchytal 60.minút hry, čiže jeden celý zápas bez obdržaného gólu, keďže doma proti Žiline inkasoval druhý gól v čase 13:45 prvej tretiny a potom držal čisté konto až do času 13:28 prvej tretiny v Tvrdošíne keď domáci znižovali na 1:3 a do vytúženej 60.minútovky bez gólu mu chýbalo len 17 sekúnd.

Ako sa ti chytalo po dlhšej prestávke?
"Florbal mi chýbal a na zápasy som sa veľmi tešil, ale v prvej tretine doma proti Žiline som bol trochu nervózny, pretože som jeden a pól mesiaca nechytal. Tento zápas proti Grasshoppersu bol zo začiatku dosť náročný, keďže mi hráči dosť clonili a loptičky som videl často až na poslednú chvíľu. V ďalšom priebehu nervozita opadla a začal som si užívať florbal, k čomu dosť dopomohla aj zlepšená obranná hra hviezd."

Ako hodnotíš zápasy s Grasshoppersom a v Tvrdošíne z tvojho pohľadu v bráne?
"Boli to dva rozdielne zápasy. Proti Žiline sme hrali ako mužstvo a bojovali jeden za druhého. Hrali sme poctivo z obrany a využili sme naše brejky a príležitosti, čo si myslím aj rozhodlo. Veď takú efektivitu v zakončení sme už dlho nemali a Žilinčania niekedy až zbytočne kombinovali a nedokázali využiť svoje príležitosti. V druhom zápase to bolo o prvej tretine, ktorú sa nám podarilo vyhrať 5:1. Herný prejav nebol taký ako proti Grasshoppersu, ale za to mohla aj menšia plocha kde sa nedalo hrať až tak moc kombinačne. Aj keď nás občas Tvrdošín zavrel, dokázali sme odolať a udržať si náskok z prvej tretiny."

Ďalšiu časť rozhovoru si môžete prečítať na klubových stránkach ŠK Victory Stars Nová Dubnica priamo – TU.