Ďuríček: „Do extraligy vstúpime s pokorou, tak ako pred rokom do prvej ligy.“

22.07.2019 15:22:47
Po trojročnej pauze sa družstvo FBK Harvard Partizánske vrátilo na scénu do prvej ligy žien a hneď v premiérovej účasti si z druhého miesta vybojovalo účasť v baráži, v ktorej vyradilo Mikuláš Prešov 3:0 na zápasy a postúpilo do najvyššej súťaže Hyundai extraligy. Nová sezóna však prináša nielen generálneho partnera, ale aj zúženie počtu účastníkov pre sezónu nasledujúcu a tak majú v Partizánskom náročnú úlohu.

„Do minulej sezóny sme šli s pokorou a cieľ bol hrať stred tabuľky... Ako nováčik sme nepoznali silu našich súperov a preto sme si nekládli vyššie ciele. V polovici sezóny sa všetko otočilo. Boli sme na čele tabuľky spoločne s béčkom Nemšovej a čoraz viac sme sa s dievčatami začali rozprávať o postupe do extraligy. Nakoniec všetko vyšlo a tak sme s predošlou sezónou boli spokojní,“ povedal tréner Partizánskeho Dušan Ďuríček.

 

Postup do najvyššej súťaže všetkých v Partizánskom potešil, no pre atraktívnosť ligy sa Hyundai extraliga zúži z pôvodných desiatich na osem tímov. Aj preto má nováčik pred sebou náročnú úlohu. „Do novej sezóny ideme v úlohe nováčika s rovnakou pokorou ako pred rokom do prvej ligy. Našim cieľom je zotrvať v Hyundai extralige,“ prezradil Ďuríček.

 

Predchádzajúcu sezónu ukončili v Partizánskom len pred nedávnom a tak majú v súčasnosti dievčatá osobné voľno. „Nakoľko sme sa s dievčatami stretali na tréningoch až do 5. júla, kedy sme sezónu ukončili na domácom Československom pohári a predtým sme absolvovali turnaj v Nitre a na Ukrajine, tak dievčatá dostali v júli voľno. Začíname prípravu 29. júla, čo máme sedem týždňov na to aby sme sa na novú sezónu kondične dobre pripravili. V septembri chceme odohrať ešte zopár prípravných zápasov, zatiaľ sme sa na dvoch predbežne dohodli s Nitrou. Dosť ma prekvapilo a zároveň potešilo, že dievčatá aj napriek voľnu na sebe pracujú a stretávajú sa spoločne aj bez toho, že by som im to kázal a ja to zisťujem len prostredníctvom sociálnych sietí,“ ozrejmil kouč dnes už extraligového družstva.

 

Nováčik Hyundai extraligy už počas minulej sezóny postupne dopĺňal svoj káder a do svojho tímu získal počas doterajších letných dní jednu a možno aj druhú posilu. Nechce však prísť o talentovanú hráčku z Nemšovej Patríciu Štefánkovú. „Družstvo zostáva po kope a zatiaľ je jedinou otázkou zotrvanie v našom družstve u Patrície Štefánkovej, ktorá bola u nás na ročnom hosťovaní z Nemšovej za čo by som sa chcel aj touto cestou pánovi Tydlačkovi poďakovať, že ju uvoľnil a jej rodičom, že ju podporovali a dochádzali s ňou na tréningy a zápasy, čo je veľmi náročné zvládať. Paťka si vie predstaviť fungovanie u nás aj v ďalšej sezóne ale rozhodnutie musí prísť od rodičov a vedenia klubu Nemšovej. Príchod máme zatiaľ iba jeden a to z Banskej Bystrice k nám mieri mladá reprezentantka Michaela Styková, ktorá s nami absolvovala už aj dva turnaje. Dúfam, že ešte minimálne jednu posilu do družstva pritiahneme a s ktorou už komunikujeme, ale nechceme zatiaľ nič prezrádzať,“ uzavrel Ďuríček.

späť