Ďuríková je podľa prezidenta Vítkovíc najlepšia

21.06.2020 14:02:51
V závere tohto týždňa ohlásili Vítkovice návrat elitnej slovenskej florbalistky Alžbety Ďuríkovej. Dvadsaťštyriročná reprezentantka SR je ďalšou významnou posilou popredného českého klubu, do ktorého kádra už skôr pribudli aj iná Slovenka Michaela Šponiarová či Švédka Lina Häggová. Prezident Vítkovíc však zložil špeciálnu poklonu práve najnovšej akvizícii.

Predseda správnej rady a prezident 1. SC Tempish Vítkovice v jednej osobe je z návratu Ďuríkovej doslova nadšený. „Pri všetkej úcte ku všetkým skvelým hráčkam, pre mňa je Betka tá najlepšia hráčka, ktorá, počas môjho pôsobenia vo funkcii, hrala za Vítkovice. Jej predpokladaný návrat je tak, nie len pre mňa, veľká udalosť,“ uviedol na klubovom webe Tomáš Krásný.

 

Ďuríková podpísala so svojím staronovým zamestnávateľom zmluvu na jednu sezónu s následnou opciou. „Ako som uviedol už v prípade Michaely Šponiarovej, vždy som rád, keď prvou adresou po návrate zo zahraničia je pre naše florbalistky a florbalistov hala na Dubine,“ tvrdí Krásný a dodáva: „Betka u mňa zanechala ohromný dojem, najmä za to, čo dokázala s tímom v pozícii kapitánky v predminulej sezóne.“

 

Rodáčka z Trenčína v minulosti doviedla s kapitánskou páskou na ruke Vítkovice k druhému miestu na Pohári majstrov, prvenstvu v základnej časti českej najvyššej súťaže a napokon i k majstrovskému titulu. Klub z Ostravy bude mať v sezóne 2020/2021 iba tie najvyššie ciele. „Teraz to už môžem povedať otvorene, chcel by som, aby dievčatá vyhrali Champions cup. Myslím si, že prišla správna doba priviezť zlatú medailu,“ uzavrel predseda správnej rady a prezident 1. SC Tempish Vítkovice Tomáš Krásný.

 

V kádri Vítkovíc v uplynulom ročníku figurovali tri reprezentantky SR – Andrea Šidlová, Jana Trošková a Denisa Ferenčíková.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť