Ďuríková verí v pretavenie tlaku do dobrých výkonov na ihrisku

26.11.2019 17:24:28
Na svetovom šampionáte 2017 hrala ako čerstvá akvizícia Vítkovíc, na ten aktuálny už cestovala ako členka zostavy SC Classic. Alžbeta Ďuríková nám počas sústredenia v Českej republike porozprávala, ako sa cíti pred svojím piatym seniorským šampionátom.

Svoju seniorskú šampionátovú premiéru si odkrútila Alžbeta Ďuríková v roku 2011, zhodou okolností, práve vo Švajčiarsku, a to vo veľmi mladom veku. Po tomto turnaji stále mohla absolvovať dve majstrovstvá sveta ako juniorka a následne ďalšie štyri už ako členka reprezentačného A-tímu. "Partia je dobrá, ako vždy. S dievčatami si rozumieme, akurát momentálne máme problém s viacerými zranenými hráčkami. Napriek tomu pevne verím, že sa do majstrovstiev sveta dajú dokopy," podelila sa o svoje dojmy pred vrcholom reprezentačnej sezóny, ktorý štartuje v prvú decembrovú sobotu.

 

Slovenský ženský tím sa pýši faktom, že od dvanásteho miesta v St. Gallene sa na každom ďalšom šampionáte umiestnil vyššie ako na predošlom. Po piatej priečke v Bratislave to už vyznieva ako poriadny bič, ktorý si florbalistky na seba uplietli: "Naším veľkým snom je zabojovať tento rok o medailu, ale pri realistickejšom pohľade, jednoznačne musíme uhrať aspoň to naše minuloročné piate miesto," presvedčene hovorí Ďuríková s vedomím, že najväčším konkurentom tým pádom bude Lotyšsko: "Vieme ako Lotyšky hrajú, vieme, že sme od nich lepšie a musíme to ukázať aj na ihrisku. Nesmieme sa zľaknúť pár inkasovaných gólov, ale dokázať, že sme kvalitnejším tímom."

 

V nominácii je až deväť hráčok, ktoré čaká premiéra na ženských MS. O to väčšie očakávania budú od ich skúsenejších spoluhráčok, ktoré budú musieť kľúčové momenty brať na seba. Bývalá hráčka Nemšovej, Tvrdošína či Vítkovíc sa však toho nebojí: "Už pred dvomi rokmi v Bratislave sme na seba cítili tlak aj veľký záujem médií a fanúšikov. Tréner nás na to pripravuje, dostáva nás pod tlak na každom tréningu, snaží sa nás vyprovokovať, zvýšiť na nás hlas a je dôležité, aby sme toto všetko potom preniesli aj na samotné majstrovstvá a zvládli ich."

 

Florbalová eufória, ktorú náš reprezentačný tím spôsobil pred dvomi rokmi, rozhodne dodá chuť a odhodlanie aj teraz. Napriek tomu sa nedá očakávať, že zápasy Slovenska bude sprevádzať až taká skvelá kulisa. "Podpora, akú sme mali v domácom prostredí, nám bude chýbať. Každá jedna hráčka na to veľmi rada spomína a taký šampionát možno už nikdy nezažijeme. Vieme, že Švajčiarsko je drahá krajina, ale veríme, že sa podarí ľudí dostať do hál a pomôže nám to vyhecovať sa k čo najlepšiemu výkonu," dodáva prianie na koniec Ďuríková.

 

Autor: RICHARD WEINFORTNER
Zdroj foto: MIROSLAV HÝLEK

späť