Dvojica Onderko – Kopejtko fúka do plachiet Florka

29.06.2015 14:21:49
Účastník mužskej Extraligy FbO Florko Košice, ktorý pred rokom získal majstrovský titul v predchádzajúcej sezóne obsadil až ôsme miesto. Aj to bol jeden z dôvodov na zmenu, ktorá sa po sezóne zrealizovala.

Tím v súčasnosti vedie nová trénerská dvojica Marek Onderko a Martin Kopejtko. „Mali sme posedenie s pánmi Blaškom a Kopejtkom, kde sme sa spoločne dohodli na vzájomnej spolupráci. Martin Kopejtko bude mať na starosť kondičnú a fyzickú prípravu a ja sa budem venovať florbalovej stránke,“ povedal Marek Onderko.

 

Dlhoročný člen košického ATU už pred rokom prestúpil do služieb Florka. „Začínal som ako hráč košického Florka a prestúpil som do ATU. Po desiatich rokoch som sa vrátil do Florka a minulú sezónu som trénoval juniorov,“ dodal Onderko, ktorý už tri roky naberá skúsenosti po boku trénera Petra Koutného pri slovenskej reprezentácií juniorov. „Celkom určite naša spolupráca ovplyvnila môj vývoj, no nesnažím sa kopírovať pána Koutného, snažím sa byť sám sebou.“

 

Ambiciózny tréner však vstupuje do jamy levovej. Florko sa po zisku majstrovského titulu prepadlo na ôsme miesto a tak ho nečaká ľahká úloha. „Chceme do mužského tímu integrovať vlastných odchovancov a mladých hráčov a nespoliehať sa na generáciu, ktorá začala hrať florbal pred ôsmimi rokmi. Čo sa týka cieľov, nedostať sa do play off by bolo považované za neúspech,“ prezradil nový lodivod košického Florka.

späť