Brankár Egyed z Hurikánu sa útočnej sily Nižnej neobáva

05.10.2018 14:11:13
Extraliga mužov pokračuje pravidelným tempom a posúva sa do piateho kola, v ktorom sa chystajú zaujímavé zápasy. Kolo otvorí repríza minuloročného finále prvej ligy medzi Žilinou a bratislavským Snipers, no o mesto Košice zvedú v derby nekompromisný súboj domáce ATU s Florkom. O prvé body zabojuje Hurikán proti Nižnej.

Tradičným lákadlom bude derby súboj medzi košickými družstvami ATU a Florka. V predchádzajúcej sezóne platilo, že domáci tím nevyužil prostredie a prehral. Zajtra majú výhodu domácej palubovky hráči ATU. „Na každého súpera sa pripravujeme rovnako, no derby s Florkom je viac o psychike. Je pravda, že už to nie sú také vypäté zápasy ako kedysi, no je to vždy atraktívny a vyrovnaný súboj. Verím, že po víkende bude ATU pred Florkom o štyri body,“ povedal kapitán ATU Košice Adrián Szabo. A čo tábor Florka? „Pre mňa osobne je to ďalší zápas v sezóne. Derby s ATU nevnímam ako špecifický zápas a pripravujeme sa naň rovnako ako na ostatné stretnutia počas základnej časti súťaže. Máme však výrazne mladý tím, takže pôjde hlavne o nácvik spoločnej súhry, herných variácii a zbieranie skúseností. Samozrejme, že chceme toto derby zakončiť víťazstvom,“ povedal tréner FK Florko Košice Jan Holovka.

 

Bratislavský Hurikán je na poslednom mieste tabuľky a jediným tímom súťaže, ktorý v aktuálnej sezóne nepozná, čo je to zisk čo i len jedného bodu. Zverenci trénera Michala Bortlíka navyše inkasovali najviac gólov spomedzi všetkých účastníkov. V zajtrajšom domácom súboji proti dobre rozbehnutej Nižnej sa pokúsia túto situáciu zmeniť. „Žiaľ je pravda, že sa nám veľmi nedarí. Osobne sa mi chytá dobre. Je to moja prvá sezóna v najvyššej súťaži a teším sa na každý jeden zápas. Veľa hráčov máme momentálne zranených, hráme s užším kádrom, čo sa asi prejavuje aj na hre. Ale ak by sme sa pozreli na počet striel na našu bránu, napríklad proti Tsunami viac ako štyridsať, či AS Trenčín cez päťdesiat, je jasné, že nás súper jednoznačne prestrieľal, z čoho samozrejme musia padnúť nejaké góly. Nanešťastie ich je viac ako by sme chceli. Určite však musíme zabrať v obrannej činnosti,“ rozhovoril sa brankár Hurikánu Richard Egyed a k súboju s Nižnou dodal: „Čaká nás kvalitný súper. Zápas však začína od 0:0. Nikoho nebaví prehrávať, preto ideme zabojovať o víťazstvo.“ Na otázku, či si je vedomý, že do Bratislavy príde palebná sila v podaní streleckého tria Reguly – Nehila – Medžo, Egyed povedal: „Priznám sa, nepoznám ich. Nikdy som proti nim nehral, či nikdy som nevidel nejaký ich zápas. Alebo si to nepamätám. Nezaujíma ma strelec, ale loptička.

 

Repríza minuloročného finále prvej ligy medzi žilinskými „Kobylkami“ a Snipers sa odohrá na žilinskej pôde. Žiline sa aktuálne darí viac a nachádza sa na peknom štvrtom mieste tabuľky s ôsmimi bodmi zatiaľ čo Snipers zaknihoval jedno víťazstvo a s tromi bodmi je na deviatom mieste.

 

Úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice sú jediným družstvom, ktoré nestratilo v doterajšom priebehu ani bod. Napriek tomu nie sú na pozícii lídra, pretože majú o jeden zápas menej než ostatné tímy. Počas víkendu však odohrajú okrem súboja piateho kola v Prešove, aj dohrávku štvrtého kola v Spišskej Novej Vsi. „Našim cieľom je uspieť v oboch zápasoch. Cesta zvykne niekedy ubrať síl, ale všetko je to hlavne o hlavách. Dôležité bude, sa poriadne rozcvičiť a hrať naplno od začiatku. Hrať dva zápasy za sebou by nemal byť pre nás problém. Počas play-off sa tak bežne hráva. Druhý súboj v nedeľu nemáme iba my, ale aj náš súper, takže sa niet na čo vyhovárať,“ povedal kouč Tsunami Ján Purc. Práve Spišiakov čaká pred touto dohrávkou už zajtra náročný duel v Trenčíne proti 1. FBC.

 

Posledným súbojom piateho kola bude zápas medzi ŠK Lido a FBK AS Trenčín. Bratislavčania sa po dvoch prehrách oťukali a dvomi ďalšími výhrami sa úspešne rozbehli. Trenčania sú v podobnej situácii, no nie sú zatiaľ so svojím umiestnením v tabuľke príliš spokojní.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

5. kolo – sobota 6. 10. 2018:

 

13.30 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Fat Pipe Snipers Bratislava (ŠH Rosinská, Rosinská cesta, Žilina)

17.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – FK Florko Košice (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

17.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – TJ A – FbO Nižná (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

 

Dohrávka 4. kola – nedeľa 7. 10. 2018:

 

15.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

späť