Elitná štvorka opäť v semifinále

05.05.2017 23:00:44
Tretím hracím dňom sa ukončili boje v základných skupinách svetového šampionátu v oboch divíziách. Elitných osem tímov sa už rozdelilo na dve polovice a do prvej štvorky, ktorá si zahrá o majstra sveta sa prepracovali tradičné krajiny Fínsko, Švédsko, Česko a Švajčiarsko.

V skupine A kraľovali obhajcovia svetového primátu Fíni, ktorí dnes zdolali Slovensko 8:3 a zabezpečili si postup z prvého miesta. Do semifinále sa podľa očakávania prebojovali aj domáci Švédi, ktorí dnes zdolali Dánsko 10:0.

 

Zaujímavý duel priniesol zápas skupiny B medzi Českom a Švajčiarskom. Česi dokázali zvíťaziť 6:5 a obsadili v skupine prvé miesto. Švajčiari postúpili z druhého miesta. Nás zaujímalo stretnutie medzi Lotyšskom a Poľskom, pretože porazený bude zajtra s našimi reprezentantmi hrať o záchranu v elitnej spoločnosti. Lotyši napokon vyhrali 13:10 a tak sa stretneme s Poľskom.

 

Divízia B pozná tiež svojich semifinalistov. Celový víťaz postúpi do A divízie. Skupinu C vyhrali Nóri, ktorí dnes zdolali Kanadu 15:5. Druhé postupové miesto si vybojovali Estónci, ktorí porazili Japoncov 12:1.

 

Skupinu D vyhrali bez straty bodu Austrálčania, ktorí si dnes poradili s USA v pomere 8:1. Posledným semifinalistom s nádejou na postup sú Nemci, ktorí v priamom súboji zdolali Maďarov 7:2.

späť