EuroFloorball Cup a pohľad späť do Košíc.

16.10.2012 16:46:20
Zápasové tempo ustalo a je čas zmapovať počínanie našich klubov. Prednosť dáme dievčatám respektíve ženám Pruského. Celok z Považia ŠK 98 Pruské prežíva najúspešnejšie florbalové časy vo svojej his tórii.

Zápasové tempo ustalo a je čas zmapovať počínanie našich klubov. Prednosť dáme dievčatám respektíve ženám Pruského. Celok z Považia ŠK 98 Pruské prežíva najúspešnejšie florbalové časy vo svojej histórii. Po vytúženom titule sa Pruské prezentovalo kvalitnými výkonmi aj v Európe. Čierny kôň v ženskej časti EFC pochádzal z našej extraligy. Pruské prišlo, prekvapilo a potrápilo súperov. Cesta Pruského skončila v semifinále s čím nikto nerátal a ani sa nikomu nesnívalo. Z turnaja si Veronika Letková odnáša primát brankárky All Star Teamu, ktorý si za výkony v bráne určite zaslúžila.


 

ŠK 1. FBC Trenčín náš najväčší a horúci favorit na finále a prípadný postup na Champions Cup. Trenčania úvodné vystúpenie zvládli, ale v druhom sa im príliš nedarilo. S nemeckým majstrom v infarktovom závere zápasu stratili všetko. Vo vyraďovacom zápase a priamom súboji o finále EFC Trenčanom ušla záverečná tretina a bolo po nádeji. Radosť či skôr satisfakcia a cena pre hráča All Star Teamu patrila Petrovi Klapitovi, keď prestúpil do Trenčína a chcel so svojimi spoluhráčmi dosiahnuť na vyššie méty. ŠK 1. FBC Trenčín dva roky neohrozene kraľuje domácej lige, ale v Európe sa stále učí florbalovému remeslu.

 

Náš tretí účastník a domáci organizátor FbO Florko Košice ľady nelámalo. Florko v náročnej a kvalitnej skupine zohralo dva kvalitné zápasy so svojim mladým tímom a nazbieralo cenné skúsenosti. V zápase o 5. miesto sa Florkači s EFC rozlúčili víťazstvom na lotyšským Augurom, ktorý bol sklamaním v Košiciach. Florko okrem herný skúseností nazbieralo aj množstvo organizačných pri organizácii medzinárodného podujatia IFF.


 

Slovenské tímy neprepadli a boli súperom rovnocenným partnerom. Florbal na klubovej úrovni má veľký potenciál a má dobre nakročené napredovať a byť stále viac a viac konkurencieschopný. Bez medzinárodnej konfrontácie to však bohužiaľ nepôjde o čom sme sa na EFC v Košiciach všetci presvedčili.

 

FOTO: EFC 2012/M. Hudák

späť