Európsky florbal sa sťahuje do Trenčína

21.08.2017 17:14:31
V Trenčíne sa od stredy uskutoční medzinárodné podujatie Eurofloorball Challenge. Do mesta pod hrad Matúša Čáka, presnejšie do športového areálu M-Šport v Zamarovciach pricestuje sedem účastníkov a doplní ich domáci FBK AS Trenčín. Eurofloorball Challenge je turnaj šampiónov európskych krajín a Slovensko budú reprezentovať hneď obaja finalisti našej extraligy.

Na organizácií sa spoločne podieľajú oba slovenské tímy, ako domáci FBK AS Trenčín, tak aj úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica. „Na organizáciu tohto podujatia sme sa podujali po vzájomnej dohode so Záhorskou Bystricou. Považujem za veľmi dôležité posúvať florbal v Trenčíne, ale aj na Slovensku dopredu. Na to, aby slovenský florbal rankingovo stúpal je organizovanie a zúčastňovanie sa podobných akcií podmienkou,“ povedal Juraj Matejka, zástupca FBK AS Trenčín.

 

Prvú iniciatívu organizovania tohto podujatia však vyvinuli majstri ŠK Hargašova Záhorská Bystrica. Požiadali sme Medzinárodnú florbalovú federáciu o organizáciu ako víťazi mužskej extraligy a chceli sme, aby sa tento turnaj organizoval na Slovensku a mohlo tak za našu krajinu hrať viac ako jedno družstvo, čo sa aj napokon podarilo. Bola a je tu ďalšia príležitosť ukázať IFF, že vieme na Slovensku organizovať medzinárodné turnaje. Navyše sa tak predstaví ďalšie slovenské mesto pri organizácií významného podujatia,“ povedal predseda ŠK Hargašova Záhorská Bystrica Juraj Hvozdík.

 

Osem účastníkov je rozdelených do dvoch skupín. Prvou je skupina A, kde sa medzi sebou systémom každý s každým stretnú – Dunai Krokodilok (HUN), Tsunami Záhorská Bystrica (SVK), FBC Skala Melitopol (UKR) a London Sharks (GBR). V skupine B si zahrajú – Floorball L Aquila (ITA), UFC Utrecht (NED), UCF Leganes (ESP) a FBK AS Trenčín (SVK). Celkový víťaz si v budúcom ročníku vyššieho levelu európskej ligy majstrov, zabezpečí postup na EuroFloorball Cup.

 

ZDROJ FOTO: facebook EuroFloorball Challenge 2017

späť