Európsky pohár majstrov 2013 v Trenčíne je už históriou.

15.10.2013 10:45:25
Trenčín sa po florbalovom týždni vrátil do normálneho chodu. EFC pozná svojich víťazov.

Do mesta módy Trenčína sa zišli majstri z Nórska, Estónska, Lotyšska, Poľska, RuskaSlovenska, ktorí bojovali po jednu postupovú priečku na Champions Cup 2014. Slovenský florbal mal v EFC štvornásobné zastúpenie v podobe majstrov a vicemajstrov v oboch kategóriách.

 

Úradujúci majster ŠK 1. FBC Trenčín nezažíva najlepšie obdobie, čo sa ukázalo i na domácom EFC. Trenčania s favorizovaným Slevikom na úvod turnaja prehrali vysoko. Trenčanov mohla okrem prehry mrzieť i dvojnásobná hráčka strata za karty. V druhom zápase, ktorý bol kľúčový pre ďalší vývoj v turnaji Trenčania vybuchli. Ruský majster Pomor, sa otriasol z pohodlného vedenia Trenčína a zápas priviedol do infarktového záveru. V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne a tak museli nasledovať samostatné nájazdy, ktoré mali posunúť víťaza do semifinále. Hru nervov a boj so šťastenou lepšie zvládla ruská zborna.  Trenčania si semifinále na turnaji nezahrali a tak museli bojovať len o 5. miesto čo bolo pre organizátora sklamanie.

 

Druhým mužským zástupcom bol vicemajster FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina. Kobylky po premiérovej účasti vo finále zažili v Trenčíne premiéru na medzinárodnej klubovej úrovni. Grasshoppers bol pre súperov neznámou a to dokonale využíval. Kobylky s lotyšským majstrom Lekringsom prekvapili dobrým a bojovným výkonom. V druhom skupinovom zápase s estónskym majstrom Jogeva to bolo opäť kvalitné stretnutie z oboch strán. Kobylky v stíhacej jazde nemali potrebnú dávku šťastia na bod, ktorý by si zaslúžili.

 

Zápas o 5. miesto zohrali slovenské tímy, ktoré ponúkli kvalitný florbal. Zápas so 16. gólmi sa musel páčiť i tomu najnáročnejšiemu fanúšikovi. Trenčania v záverečnej dvojminútovke rozhodli o svojom prvom víťazstve na EFC, ktoré prišlo v samom závere turnaja. Víťazstvom sa s trenčianskym dresom rozlúčil Branisla Kovalčik, dlhoročný kapitán a osobnosť Trenčanov, ktorá bude majstrovi i slovenskému florbalu chýbať.

 

V ženskej kategórii tak ako u mužov sme mali dvoch zástupcov. ŠK 98 PruskéNTS FK-ZŠ Nemšová siahali na finále, ale súperi boli proti. Majstrovské Pruské do turnaja vstupovalo s Rubene, s ktorým majú hráči z Považia kladnú bilanciu. V domácom prostredí Pruské malo s Lotyškami viacej práce a i vďaka dobrému výkonu Letkovej bolo jasné, že semifinále už neujde nášmu majstrovi. V poradí zápas číslo dva a ruská Nauka bola pre Pruské nezdolateľná prekážka. V semifinále čakal naše majsterky Tunet, ktorý bol cestou do finále. Pruské na svojho súpera malo, ale len jeden jediný gól rozhodol o tom, že 4. miesto obsadí slovenský ženský majster ŠK 98 Pruské.

 

Druhý ženský tím Nemšová vstúpil do turnaja víťazne s poľskou Olimpiou Osowa. Poľky sa v závere zápasu prebrali, ale Nemšová to ustála. Do tímu sa vrátili dievčatá, ktoré v domácej lige nenastupovali a bolo cítiť, že celok z Považia má kvalitu a silu. Zápas s Tunetom preveril Nemšovanky dokonale pre semifinále. V zápase o všetko nastúpila Nemšová oproti Nauke, ktorá zmietla v skupine Pruské 0:5. Nemšová začala proti Nauke dobre, keď sa ujala rýchlo vedenia. Rusky postupne prebrali iniciatívu a zápas otočili. Nemšová tak ako i Pruské zostala pred bránami finále EFC 2013.

 

 

Víťazmi a zároveň postupujúcimi na budúcoročný Champions Cup 2014 sú u mužov Lekrings (LAT) a Nauka Trevelstroy (RUS) u žien.


Konečné poradie:


Muži:

Lekrings (LAT)

Jögeva SK Tähe (EST)

Slevik IBK (NOR)

Pomor (RUS)

ŠK 1.FBC Trenčín (SVK)

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina(SVK)


Ženy:


Nauka-Trevelstroy (RUS)

Tunet IBK (NOR)

NTS FK-ZŠ Nemšová (SVK)

ŠK 98 Pruské (SVK)

Rubene (LAT)

Energa Olimpia Osowa (POL)

 

 

FOTO: Flickr.com/photos/IFF_Floorball

späť