Exhibičná jazda Sloveniek proti USA!

05.12.2015 15:31:35
Úlohu favorita dnes slovenské reprezentantky proti USA splnili na výbornú! Po dobrom výkone dokázali pokoriť aj druhého súpera na Majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere v skupine „D“ suverénnym víťazstvom 15:2.

Slovenské dievčatá mali aj proti Američankám ofenzívny vstup do zápasu, ktorý priniesol skorý gól v sieti súperiek. Už v tretej minúte sa presadila Denisa Ferenčíková. V siedmej minúte prišiel zo strany USA úder. Až štyri naše hráčky sa nechali vytiahnuť k mantinelu a po prihrávke na stred sme inkasovali gól od Tiffany Gerberovej. Slovenky sa otriasli veľmi rýchlo a už o necelú minútu zavelila do útoku kapitánka Lucia Košturiaková, ktorá o ďalšie dve minúty pridala aj tretí gól Slovenska. Gólostroj prvej tretiny sa zastavil v jedenástej minúte, kedy Američanky z ojedinelého útoku skórovali a zásluhou Marie Haggströmovej znížili na 3:2.

Fínsky tréner Američaniek Markus Kankaanpaa začal v druhej tretine taktizovať a zaraďoval ich tretiu formáciu proti našej prvej, no nebolo mu to nič platné. V 27. minúte zobrala loptu na hokejku Zuzana Šponiarová a spoza tela zavesila na 4:2. Aj v ďalšom priebehu mali Slovenky viac loptičku na svojich hokejkách a tlačili súperky pred ich bránou. Až do poslednej minúty sa im však nedarilo prekonať robustnú brankárku Brandee Gomezovú. Prestrelil ju až presný projektil od Alžbety Ďuríkovej. Dievčatá odchádzali do šatní s trojgólovým náskokom.

Raketový vstup Sloveniek v záverečnej časti hry definitívne zlomil odpor Američaniek. Po necelých tridsiatich sekundách strelila svoj prvý gól na šampionáte Michaela Šponiarová. V 42. minúte zavŕšila svoj hetrik kapitánka Lucia Košturiaková a ešte v tej istej minúte „zlomila väzy“ súperkám Paulína Hudáková, ktorá zvýšila na 8:2. Po krátkej odmlke Paulína Hudáková zvýšila na 9:2 a po nej Košturiaková pridala svoj štvrtý presný zásah v zápase a celkovo desiaty slovenského tímu. Exhibíciu Sloveniek rozšírila jedenástym gólom Denisa Ferenčíková a po nej zavŕšila hetrik Paulína Hudáková – 12:1. Ani Denisa Ferenčíková nechcela zaostávať a zásluhou spoluhráčiek strelila ako tretia hráčka v poradí hetrik v zápase. Gólu sa dočkala aj Kristína Hudáková, ktorá po prihrávke od Janegovej zvýšila na 14:2. Košturiaková excelovala a dokázala zavesiť aj svoj piaty gól, celkovo pätnásty do siete Američaniek.

Včera strelecky zabrala druhá formácia slovenského tímu a dnes strelila prvá lajna deväť z pätnástich gólov. Veríme, že zajtra si zastrieľa aj tretia formácia.

Michal Cvanciger (tréner Slovenska): „Zápas sme začali relatívne dobre, no problémy nám robila prvá formácia Američaniek. Našim dievčatám trochu dlhšie trvalo, než sa s tým vysporiadali. Veľmi nám pomohol dobrý úvod tretej tretiny. Dievčatá strelili tri rýchle góly, ukľudnili sa a začali hrať tak ako mali. S výsledkom sme spokojní.“

Lucia Košturiaková (kapitánka Slovenska): „Spočiatku sa nám strelecky nedarilo podľa našich predstáv, no v poslednej tretine nám snáď vyšlo všetko na čo sme siahli. Veľa gólov sme dali aj preto, že tréneri súperiek pomenili zostavu a svoje najlepšie hráčky si šetrili na dôležitejšie zápasy.“

SLOVENSKO – USA 15:2 (3:2, 2:0, 10:0)

Góly: Košturiaková 5, P. Hudáková 3, Ferenčíková 3, Z. Šponiarová, Ďuríková, M. Šponiarová, K. Hudáková – Gerber, Haggström.

Vylúčenia: 0:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Strely na bránu: 19:5, počet divákov: 517.