Extraliga je späť. Majster z Trenčína vyzve pred kamerami Florko.

19.09.2013 12:16:22
Mužská extraliga štartuje svoju trinástu ligovú sezónu.

Štart mužskej extraligy sa odohrá pred kamerami Huste - TV, ktoré môžete sledovať Live priamo – TU úplne zadarmo.  Majstrovský Trenčín bude na domácej pôde hostiť košické Florko. Zápasy týchto dvoch súperov sú vždy kvalitné a na úvod sezóny výbornou pozvánkou na extraligu. Štvornásobný majster Slovenska má pred sebou náročný vstup do sezóny, čo bude pre Trenčanov kvalitnou prípravou na domáce EFC 2013.

 

 

Boj o titul bude zaujímavý. V hre je viacero ašpirantov. Najväčšími sú opäť TrenčaniaHurikán. Bratislavský celok zbrojil počas leta najmä skúsenými harcovníkmi z Dragonsu. Netreba zabúdať na Florko, ATU, Sabinov či Prešov, tímy  z východu, ktoré výrazne môžu zamiešať karty v hre o ligový primát, tak ako tomu bolo v prípade kobyliek z Grasshoppersu.

 

V extralige sa po ročnej odmlke predstaví ŠK Slávia SPU DFA Nitra, ktorá bude nosiť prívlastok nováčik. Zostupom v minulej sezóne ohrozovaná ŠK Victory Stars Nová Dubnica sa pred tou novou sezónou posilnila a ambície sú vyššie ako len hrať o záchranu. Počas základnej časti sa odohrá 22 kôl, ktoré prinesú 132 súťažných zápasov. V základnej časti sa bude bojovať najmä o osmičku, zaručujúcu play off. Posledné dva celky po ZČ padajú do 1. Ligy mužov.

 

Program víkendového kola nájdete v rozpise mužskej extraligy alebo priamo – TU.

 

Mužská extraliga pred novou sezónou prešla zmenami. Najvýznamnejšie zmeny sú v počte účastníkov a systéme hry. Dvanásť tímov bude bojovať o body do tabuľky v zápasoch do rozhodnutia v základnej časti. Každý zápas, bude poznať svojho víťaza. V play off, si z osmičky tímov, najlepšia trojka bude svojich súperov pre štvrťfinále vyberať. Toto všetko má prispieť k atraktivite súťaže.

späť