Extraliga mužov pokračuje bez Skalice!

05.01.2018 13:25:13
Najvyššia celoštátna súťaž mužov extraliga, utrpela ranu v podobe odhlásenia sa družstva FBC Skalica. Základnú časť tak dokončí jedenásť družstiev a zajtrajší súboj medzi Skalicou a FaBK ATU Košice sa neodohrá, čiže má ATU voľno.

Zajtra sa v Bratislave odohrajú dva extraligové zápasy a v prvom z nich privíta Hurikán FBC Mikuláš Prešov. Pre obe družstvá to bude významný duel, pretože obom tímom ešte ide o účasť v play-off, no zároveň sa môžu dostať do problémov súvisiacich s bojom o záchranu. Aj keď po odstúpení Skalice je jasné, že priamo už v aktuálnej sezóne nezostúpi nikto, ale jedenásty celok si zahrá baráž o záchranu.

 

V športovej hale Elán sa predstaví líder extraligy, ktorým sú florbalisti z Nižnej. Bratislavské Lido čaká náročný súboj, no zároveň by boli radi, ak by boli prvým tímom, ktorý „oskalpuje“ Oravčanov o body. Hostia sa však poctivo počas vianočnej prestávky pripravovali. „Máme za sebou kondičnú prípravu a ja pevne verím, že aj keď bola náročná a krátka, sa prejaví už v nasledujúcom zápase. Chlapci aktívne týždeň makali a verím, že sa kondične opäť posunuli. Som veľmi hrdý na mojich zverencov, ktorí pristúpili k príprave zodpovedne a verím, že to aj dokážeme zužitkovať. To bol náš cieľ, byť pripravený na nastávajúce zápasy a neskôr aj na play-off, o ktorom ja osobne nechcem zatiaľ ešte počuť, pretože na to je času dosť. Teraz nás čaká zajtrajší súboj s Lidom a v ňom chceme vyhrať, no viem, že to bude ťažké. Zápasy s nimi sú vždy špecifické a tesné,“ prezradil tréner lídra mužskej extraligy z Nižnej Martin Tomaga.

 

Do Trenčína vycestujú „Predátori“ zo Sabinova, kde ich privíta miestny celok 1. FBC Florbal.

 

V nedeľu sa fanúšikovia tešia na reprízu minuloročného finále medzi domácim FBK AS Trenčín a Tsunami Záhorská Bystrica. „Cez vianočnú pauzu sme chceli hlavne vypnúť od florbalu, takže bolo na každom z nás ako a či sa bude nejako individuálne pripravovať. Od stredy ale už spoločne trénujeme. Verím, že nám pauza pomohla a budeme postupom času zlepšovať naše výkony v zápasoch, ktoré zatiaľ niesu oslnivé. Tešíme sa na súboj proti Trenčínu, kde chceme nadviazať na posledné výsledky proti tomuto tímu a tak opätovne vyhrať. Nastúpime v plnej zostave,“ povedal hrajúci tréner Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič. Domáci však ťahajú proti Tsunami dlhú a nelichotivú sériu prehier, ktorá sa natiahla už na päť zápasov v extralige a jeden počas turnaja Euro Floorball Challenge. Naposledy sa trenčianske AS tešilo z výhry nad Tsunami v októbri 2016 aj to v pomere 3:2 gólom v predĺžení. „Naozaj sa zdá že to na Tsunami v poslednej dobe nevieme, pritom do každého z tých zápasov sme vstupovali s cieľom vyhrať! Ich pohyb v útočnom pásme je skutočne ťažko čitateľný a chalani sa na ihrisku vidia, preto sme začali trénovať novú taktiku, ktorá verím bude platiť a nepriaznivú sériu konečne zlomíme. Máme plný káder a žiadne zranenia, k tomu hráme doma. Ak už nezvíťazíme teraz, bude to už na zamyslenie, kde vlastne robíme chybu...,“ povedal hráč FBK AS Trenčín Peter Klapita.

 

V Spišskej Novej Vsi sú v nedeľu odhodlaní zvíťaziť hráči košického Florka, ktorí po raketovom štarte do sezóny, nemali šťastný záver roka, no pevne veria, že smola sa pominula a do nového roka vykročia správnou nohou. Spišiaci však svoju kožu lacno nepredajú. Ide im taktiež o historickú účasť v play-off.

 

Program extraligy mužov:

 

16. kolo – sobota 6. 1. 2018:

 

15.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FBC Predator Sabinov (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

16.30 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC Mikuláš Prešov (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – TJ A-FbO Nižná (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

 

Dohrávka 16. kola – nedeľa 7. 1. 2018:

 

13.00 hod – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves – FK Florko Košice (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

18.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

FaBK ATU Košice má voľno. Družstvo FBC Skalica sa odhlásilo zo súťaže.

späť