Extraliga mužov pokračuje netradične dvojkolom

06.01.2017 13:43:13
Naša najvyššia slovenská súťaž, extraliga mužov, má pred sebou dnes už netradičné víkendové dvojkolo. Až štyri tímy sa predstavia svojim fanúšikom v oboch súbojoch v domácom prostredí.

Nováčik a zatiaľ posledný tím tabuľky, Žltý Sneh Košice, bude mať doma možnosť urobiť krok k záchrane. Čakajú ho však neľahké súboje. Do Košíc zavítajú bratislavské družstvá VŠK FTVŠ UK a ŠK Lido, ktorí majú ambíciu dostať sa do prvej osmičky a zahrať si play off. Vysokoškoláci nespomínajú na domáci súboj so Žltým Snehom práve najlepšie. Svojim súperom totiž umožnili zisk historicky prvého bodu v extralige, no napokon dokázali vyhrať 4:3 v predĺžení. „V tomto zápase sme nevedeli streliť viac gólov, ale ako to už chodí, hneď na začiatku predĺženia sme rozhodli o našom víťazstve. Teraz je však situácia taká, že do Košíc cestujeme v oklieštenej zostave. Až sedem hráčov základnej zostavy sa ospravedlnilo. Takže uvidíme ako to dopadne. Najspokojnejší by sme po víkende samozrejme boli so šiestimi bodmi. Avšak za daných okolností budeme aj s tromi. Momentálne sme v situácií, kedy potrebujeme každý jeden bod, aby sme sa v tabuľke dostávali vyššie a zabezpečili si účasť v play off,“ povedal tréner iClinic VŠK FTVŠ UK Ján Purc. Vysokoškolákov čaká v nedeľu ešte náročnejší súboj na pôde vicemajstra FbO Florko Košice.

 

Bratislavské Lido má rovnakých súperov, no nachádza sa na desiatom mieste tabuľky, čiže taktiež potrebuje body. Túto sezónu máme značne oslabený káder a pristúpili sme ku generačnej výmene, čo sa zákonite prejavuje na výsledkoch. Momentálne nás kosia zranenia a choroby, veľa hráčov je "day-to-day" a je otázne, či nastúpia. V situácií v akej momentálne sme, nás z Východu poteší každý bod,“ povedal tréner ŠK Lido Gabriel Mézsáros.

 

Tretím družstvom, ktoré sa pokúsi využiť výhodu domáceho ihriska je Tsunami Záhorská Bystrica. Chlapci hostia zvyšné dva tímy z Východu, ktorými sú FBC Mikuláš Prešov a úradujúci majstri FK ATU Košice. Dôležité dvojkolo pre každý tím súťaže, veľa totiž napovie do tabuľky. Verím, že sme dobre pripravení a budeme si hrať, tak ako stále, našu hru. Chceme vyhrať oba zápasy,“ povedal slovenský reprezentant a hráč Tsunami Martin Kubovič, ktorý na otázku, či bude súboj s Prešovom najmä o ustrážení najlepšieho tria súpera Komínek, Sikorjak, Joščák, cestou k víťazstvu, odpovedal: „Vieme kde má Prešov svoje kvality a dúfam, že si týchto hráčov postrážime.“

 

Je známe, že už druhý rok pôsobiace družstvo v extralige, ktorým je FBC Skalica, hráva svoje domáce zápasy na Morave a tak to nebude inak ani počas nasledujúceho víkendu. Do Dubňan pricestujú úradujúci majstri FK ATU Košice a v nedeľu FBC Mikuláš Prešov. Skaličania mali kvalitný začiatok sezóny, no aktuálne ťahajú neúspešnú sériu štyroch prehier v rade za sebou.

 

Zajtra si pod hradom Matúša Čáka zahrajú obe trenčianske družstvá. FBC privíta žilinské „Kobylky“ a FBK AS chlapcov z Nižnej. Na druhý deň Trenčania cestujú za svojimi súpermi. ŠK 1. FBC na zasneženú Oravu a AS do Žiliny.

 

Program Extraligy mužov:

 

14. kolo – sobota 7. 1. 2017:

 

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – iClinic VŠK FTVŠ UK (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

15.30 hod – FBC Skalica – FK ATU Košice (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

16.00 hod – ŠK 1. FBC Trenčín – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.30 hod – FbO Florko Košice – ŠK Lido Prírodovedec (Multihala, Alejova, Košice)

18.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Mikuláš Prešov (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

18.00 hod – FBK AS Trenčín – TJ A-FbO Nižná (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

15. kolo – nedeľa 8. 1. 2017:

 

10.00 hod – FBC Skalica – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

11.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FK ATU Košice (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

14.00 hod – TJ A-FbO Nižná – ŠK 1. FBC Trenčín (MŠH, Školská, Tvrdošín)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

14.00 hod – FbO Florko Košice – iClinic VŠK FTVŠ UK (Multihala, Alejova, Košice)

16.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBK AS Trenčín (ZŠ V. Javorku 32, Žilina)

späť