Favoriti zatiaľ úspešní

15.02.2016 18:33:41
Počas predchádzajúceho víkendu sa štvrťfinálovými zápasmi začalo tohtoročné play off prvej ligy mužov. Až na Partizánske v domácich súbojoch ostatní favoriti nezaváhali.

Víťazi základnej časti košický Žltý Sneh si do play off vybrali Legiu Topoľčany. V prvom domácom zápase vyhrali vysoko 18:3. Včera to už z pohľadu výsledku bolo vyrovnanejšie a Košičania sa tešili z výhry 11:7. V play off zápasoch však nejde o výšku skóre ale konečné víťazstvo. „V úvodnom súboji nám vyšla podľa predstáv druhá tretina, ktorú sme vyhrali 13:1. Ostatný priebeh zápasu bol v podstate celkom vyrovnaný. V odvete sme očakávali, že to bude vyrovnanejšie, dokonca sme v úvode prehrávali 0:2, no povedal by som neskromne, že sa vo zvyšnom čase zápasu prejavila naša lepšia kvalita,“ povedal hrajúci vedúci družstva košického tímu Štefan Demko.

Druhá Detva si vybrala Youn Arrows Spišskú Novú Ves a ich vzájomné súboje veru boli dramatické. Detvanci svoju pozíciu lídra obhájili, no Spišiaci svoju kožu lacno nepredali. Sympatické bolo, že v prvom zápase sa Východniari nevzdali ani za stavu 4:10 a skóre stiahli na 8:10. Na výhru to však nestačilo. Včera ešte po druhej tretine Spišiaci viedli v Detve 6:5, no napokon prehrali 7:9.

Tretia dvojička sľubovala derby zápasy. Rivalita medzi Trnavou a Bratislavou bola je a bude vo všetkých športoch. Trnavčania si vybrali do štvrťfinále Snipers, ktorý v tejto sezóne dvakrát zdolali. A podarilo sa im to aj v oboch zápasoch play off. V prvom súboji zvíťazili 7:4 a v druhom ešte vyšším rozdielom v pomere 8:3. „Zatiaľ nám všetko vychádza podľa plánu, aj keď to nebolo ľahké ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Prvý súboj potiahol Michal Duran, ktorý bol mal prsty vo všetkých našich góloch. Druhý zápas sme síce spočiatku prehrávali, no hostia to nezvládli. Aj vďaka výbornému výkonu nášho brankára Jara Šveca sme mohli oslavovať druhú výhru. Dúfam, že do nasledujúceho víkendu sa dáme zdravotne dokopy, pretože viacerí hráči nastupovali so zdravotnými problémami. Navyše sme včera prišli po jednom z tvrdých zákrokov hostí o juniora Kristiána Pauloviča, ktorý chytil formu a odviedol v zápasoch poriadny kus práce,“ povedal kapitán FBC 11 Trnava Matej Vanta a ku zraneniu trnavského hráča ešte dodal: „Paulovič je na JIS-ke s podozrením na natrhnutý sval, čo nás myslím ešte viac naštartovalo a všetci sme odhodlaní spraviť všetko pre to aby sme v sobotu na túto sezónu poslali Snipers do zabudnutia a odplatili im tak prehru z regionálnej ligy.“

Posledná dvojica je jedinou, kde je skóre na zápasy v sérií vyrovnané 1:1. Už v piatok sa domáce Partizánske potrápilo s Dolným Kubínom, ktorý však dokázali zdolať 7:6 v predĺžení. V sobotu im prehru Oravčania odplatili výhrou 5:4 v riadnom hracom čase.

ZDROJ FOTO: facebook FBC 11 Trnava