Favoriti zvládli domáce súboje a mieria do finále

12.03.2018 18:12:33
Extraliga juniorov počas víkendu pokročila do semifinálových súbojov, v ktorých naplno uspeli domáci favoriti. Obhajcovia titulu z ATU Košice si poradili s bratislavským Snipers a Tsunami Záhorská Bystrica zdolala 1. FBC Florbal Trenčín. Obe družstvá tak vedú v sérii 2:0 na zápasy a majú veľkú šancu na postup do vytúženého finále.

Bratislavčania už pred úvodným buly avizovali, že do metropoly Východu cestujú v neúplnej zostave a ich prioritou je postup mužov do extraligy. Úvodný semifinálový duel prehrali hráči Snipers 5:10 a včera dokonca až 6:15. „Snipers prišiel tak, ako sme to čakali. V oklieštenej zostave, musím uznať, že statočne bojovali oba zápasy. Snipers sme ale i tak nepodcenili a šli sme do oboch zápasov v kompletnej zostave. Potvrdila sa naša kvalita a skúsenosť. A oba súboje sme mali pod kontrolou, boli to také povinné víťazstva pre nás. Teraz máme v Bratislave tretí zápas, na ktorý sa pripravíme a pôjdeme v čo najkratšom čase ukončiť sériu,“ zhodnotil tréner ATU Košice Eduard Tóth.

 

Aj napriek dvom jednoznačným prehrám sa chlapci z hlavného mesta nevzdávajú a v domácom prostredí sa pokúsia sériu zdramatizovať. „Skončili sme s dvomi prehrami a právom je to 0:2 na zápasy. Súboje sa vyvíjali takmer identicky a v oboch sme prehrali kvôli rovnakým dôvodom. Prvé tretiny sme dokázali so súperom držať krok, no v druhej časti nás súper pritlačil a zlomil. ATU sa na sériu pripravilo veľmi poctivo a s deviatimi hráčmi, s ktorými sme vycestovali do Košíc, sme s ATU kondične jednoducho nestíhali. Dúfam, že doma nastúpime vo vyššom počte, dobre sa pripravíme a diváci uvidia dramatické duely s víťazstvami na našej strane. Cieľ je jasný - natiahnuť sériu na päť zápasov,“ povedal kapitán Snipers Bratislava Jonáš Boroš.

 

V druhom semifinálovom súboji súperia medzi sebou hráči Tsunami Záhorskej Bystrice a 1. FBC Florbal Trenčín. Tsunami zvládlo úvodný duel celkom v pohode, keď si hráči vytvorili dostatočný náskok a zápas dotiahlo do konečného víťazstva 9:4. Včera boli hostia z Trenčína zrelí po prvej tretine na uterák, pretože ju prehrali vysoko 1:7 a nikto neočakával, že zo súboja môže byť ešte dráma. Napokon sa hostia zomkli a zabojovali, čoho výsledkom bolo tesné skóre 10:9 v prospech domácich, ktorí sa veru strachovali o výsledok. „Z predchádzajúceho víkendu mám veľmi zmiešané pocity a preto sa vyjadrím stručne. Kvalita všetkých tímov v play-off sa nedá poprieť, čo ma ale teší, lebo máme možnosť hrať aj na Slovensku dobrý florbal. Som rád, že do Trenčína môžeme ísť so stavom série 2:0 v náš prospech,“ zhodnotil tréner Záhorskej Bystrice Stanislav Hujo.

 

Trenčania sa po úvodnom zaváhaní presvedčili, že sa dá hrať proti Tsunami a pred domácimi odvetami im možno trochu stúplo sebavedomie. „V prvom súboji sme nezachytili úvod stretnutia a prvú tretinu sme prehrali pomerom 1:4 avšak cez prestávku nám tréner prízvukoval, že musíme hrať koncentrovane a góly prídu, no nemôžeme sa báť osobných súbojov a podľa môjho názoru ďalší vývoj stretnutia sa niesol v aktívnejšom duchu z našej strany. Na výhru to bohužiaľ nestačilo. Pred druhým zápasom sme chceli hrať viac aktívne a dohrávať osobne súboje, aby sme si vybudovali väčší rešpekt. V prvej tretine to však vyzeralo, že sme hrali ospalo a prehrali sme ju jasne 1:7, čo sa v semifinále nemôže stávať. Tento výpadok nás stál druhý zápas, pretože ostatné dve tretiny sme hrali omnoho aktívnejšie a mali sme viac šancí. Súper sa musel strachovať o výsledok až do poslednej sekundy lebo nakoniec to skončilo tesne 10:9 a preto sa séria presúva do Trenčína za stavu 0:2 na zápasy pre Tsunami,“ povedal kapitán 1. FBC Florbal Trenčín Šimon Bajo.

 

Výsledky extraligy juniorov:

 

1. Semifinále – sobota 24. 2. 2018:

 

FaBK ATU Košice – Snipers Bratislava 10:5 (4:2, 3:1, 3:2)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín 9:4 (4:1, 2:1, 3:2)

 

2. Semifinále – nedeľa 25. 2. 2018:

 

FaBK ATU Košice – Snipers Bratislava 15:6 (3:2, 7:2, 5:2), stav série: 2:0

 

Tsunami Záhorská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín 10:9 (7:1, 1:3, 2:5), stav série: 2:0

 

ZDROJ FOTO: Sabína ŠÁLOVÁ

späť