Favorizované „Predátorky“ zvládli rozbeh s Hurikánom

09.03.2019 22:55:24
Vicemajsterky zo Sabinova si v prvom domácom štvrťfinálovom súboji extraligy žien poradili so šiestym Hurikánom a zdolali ho suverénne 10:4. „Predátorky“ sa tak ujali vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

Ešte si ani všetci fanúšikovia nenašli svoje miesto na tribúne športovej haly a už sa domáce hráčky v stretnutí s Hurikánom ujali vedenia. Po necelej minúte zavesila Tamara Točeková. Od tohto momentu sa ale čakalo na ďalší gól celých pätnásť minút. V hale to však neburácalo, pretože na 1:1 vyrovnala hosťujúca Ivana Besedičová. Sabinovčanky to ale nezlomilo, skôr naopak. Do prestávky dostala svoj tím do vedenia Ivana Hrabčáková.

 

Druhá tretina bola z pohľadu konečného výsledku rozhodujúca. Do útoku zavelila kapitánka Sabinova Barbora Boháčová a k nej sa zakrátko pridala aj Klaudia Robová. Do konfortného náskoku dostali domáce hráčky v závere tretiny Martina Stašová s Lenkou Cuprákovou a bolo už 6:1.

 

Rozbehnuté Sabinovčanky neustali v tlaku ani na začiatku poslednej časti hry a tromi gólmi definitívne „zlomili väz“ Hurikánu. Bratislavčanky ešte v závere skorigovali na 4:10 z ich pohľadu.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Ján Motešický (FBC Predator Sabinov): „Hurikán prišiel do Sabinova s dvomi päťkami a tak nás počas prvej tretiny ešte stíhal dostupovať a preberať si hráčky, čo sa prejavilo na relatívne vyrovnanej prvej tretine. Neskôr sme prebrali iniciatívu my a súperkám sa navyše zranili dve hráčky a s pribúdajúcim časom im sily chýbali. V závere sme nechali hrať dievčatá, ktoré často nedostávajú príležitosť a tak sa hosťujúcemu družstvu podarilo ešte znížiť.“

 

Tréner Ján Žúbor (Hurikán Bratislava): „Začali sme celkom dobre, no neskôr sme spravili hrubé individuálne chyby v obrane, čo súperky potrestali štyrmi gólmi, čo rozhodlo o našej prehre. Ku koncu sme ešte zabojovali aby sme upravili hrozivý výsledok. Máme oklieštenú zostavu, no vyspíme sa a pokúsime sa zajtra odniesť si víťazstvo, tak ako sme si pred začiatkom série predsavzali.“

 

FbC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 10:4 (2:1, 4:0, 4:3), stav série: 1:0

späť