FBC Grasshoppers lídrom SALMING extraligy florbalového roku 2013

22.12.2013 17:41:23
11. kolo SALMING extraligy dalo florbalovú bodky za rokom 2013

SALMING extraliga má za sebou ďalšie 11. kolo. V sobotu sa odpískal posledný tohtoročný extraligový zápas. Lídrom SALMING extraligy je pre mnohých prekvapenie zo Žiliny. FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina podáva skvelé výkony a odmenou mu je 1. miesto v SALMING extralige. Súťaž nekončí, ale naopak hneď v úvode nového roku pokračuje.  Nepredbiehajme skutočnosti a skôr si pripomeňme čo sa udialo v 11. kole SALMING extraligy na našich palubovkách.

FBK Tvrdošín : FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:12 (2:2, 0:3, 3:7)

Na Orave sa predstavil líder zo Žiliny. Grasshoppers na pôde trápiaceho sa Tvrdošína polku zápasu prespal. Domáci do 32. minúty dokázali s kobylkami držať krok. To však bolo všetko. Grasshoppers od polovice zápasu zapol a začali padať góly. Kobylky nedali domácim šancu a svoju dominanciu potvrdili v záverečnej tretine siedmymi gólmi. Tvrdošín sa nachádza v hlbokej kríze z ktorej bude náročné sa dostať. Grasshoppers má úplne iné starosti, ktoré sú príjemné. Kobylky sa usadili pevne v čele SALMING extraligy a svoje družstvá juniorov i mužov B idú v ich stopách a môžeme povedať, že florbalový záver roka 2013 ovládol Grasshoppers.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : ŠK Dragons Ružinov Bratislava 4:7 (1:3, 2:3, 1:1)

Pod Zoborom sa hral dôležitý zápas pre oboch aktérov. Dragons vo svojej histórii na tom nebol nikdy tak zle ako teraz. Draci sa po odchode viacerých hráčov museli vyrovnať so stratami. Do Nitry nakoniec niektoré staré tváre Dragonsu prišli svojmu bývalému klubu vypomôcť. Nitra je taktiež na chvoste SALMING extraligy a body potrebuje ako soľ. Dragons s Menczerom v bráne začal udávať zápasu tón. Nitrania museli doťahovať vedenie Dragonsu, ktoré sa im za 60 minút nepodarilo zmazať. Draci si pod Zoborom v dôležitom zápase s tabuľkovým susedom poradili a priblížili sa o kúsok bližšie k pásmu záchrany. Nitra súboj nezvládla a strata bodov ju môže mrzieť, keď po polovici sezóny je nováčik zo ziskom 7. bodov na 11. priečke. Oba celky majú pred sebou polovicu súťaže a v hre je veľa bodov, ktoré ich môžu posunúť vyššie ako momentálne sú.

FbO Florko Košice : ATU Košice 6:3 (0:0, 2:0, 4:3)

Derby, na ktoré čakali celé florbalové Košice sa od úvodného buly odohrávalo pred výbornou diváckou kulisou, keď Hádzanárska hala bola zaplnená takmer do posledného miesta. Opatrný začiatok z oboch strán bol predzvesťou, že to pravé florbalové divadlo ešte len vypukne. Po bezgólovom úvode naskočili hráči do prostredného dejstva s cieľom streliť úvodný gól zápasu. Ako prvé udrelo Florko, ktoré využilo nedorozumenie ATU pri napádaní súpera na jeho polovici a z následného protiútoku otvorili domáci gólový účet stretnutia, (1:0). Onedlho sa hráči Florka radovali už druhýkrát, keď poskakujúcu loptičku na bránkovej čiare dokázali upratať za chrbát Tureka. Posledná dvadsaťminútovka sa začala viac ako zle pre hosťujúce ATU, keď už po niekoľkých sekundách inkasovali. O pár minút sa dokázal presadiť Halás, ktorý dotlačil nahadzovanú loptičku do siete a ten istý hráč o necelú minútu z presilovky zaznamenal aj druhý gól ATU, ktoré sa vrátilo do zápasu. Florko trestalo nedisciplinovanosť hostí tvrdo a z ponúknutej presilovky vyťažilo maximum. Zásluhou Kerekeša, ktorý sa presadil zo štandardky, sa ATU opäť priblížilo na rozdiel jedného gólu. Domáci hráči Florka našli odpoveď aj na tento gól, keď po nahodenej strele prepasírovali loptičku za Tureka. V záverečných minútach ATU zatlačilo, ale gólová a zároveň víťazná radosť vypukla v tábore Florka, keď strelou do prázdnej brány pečatili konečný výsledok 6:3. Florko od decembra 2008 nevyhralo nad svojim mestským rivalom až teraz, prelomili hráči FbO päťročné čakanie na víťazstvo. Záznam zo zápasu nájdete - TU.

FBC Predators Sabinov : FbC Mikuláš Prešov 8:9 sn. (3:5, 2:1, 3:2, 0:0, 0:1)

Východniarske derby ako sa patrí prinieslo všetko čo treba. Zápas bol okorenený o veľký čin oboch družstiev spojený s charitatívnou pomocou o ktorej prinesieme viac informácii už čoskoro. Zápas hore dole ako na hojdačke, je jasná charakteristika. Zaplnená sabinovská hala  víťaza v riadnom hracom čase nespoznala a tak sa muselo predlžovať. Oba celky rozhodujúci zlatý gól nedali a tak prišiel na rad súboj brankárov so strelcami v podobe samostatných nájazdov. Domáci Sabinovčania nemali nakoniec toľko šťastia ako ich súper Prešov, za ktorý rozhodol víťazným nájazdom Kassay.