FBC Shadows Bratislava si z Košíc odviezlo majstrovský titul starších žiakov.

30.05.2013 10:10:41
Bratislavský celok Shadows začína žať úspechy za prácu s mládežou.

Maratón mládežníckych majstrovstiev Slovenska vo florbale pokračoval kategóriou starších žiakov v Košiciach. V sobotu a nedeľu na Alejovej bolo rušno. Základné skupiny sa odohrávali počas celej soboty i nedeľného dopoludnia. Nabitý program pokračoval vyraďovacou časťou a zápasmi o umiestnenie.

 

 Do semifinále a boja o medaily postúpila štvorica Shadows Bratislava, Grasshoppers, Florko i Juventa Žilina. V prvom semifinále sa darilo viacej bratislavskému celku Shadows, ktorý zdolal žilinskú Juventu 4:1. V druhom semifinále bolo na góly skromnejšie, keď po remíze FlorkaGrasshoppersom museli nasledovať nájazdy. Úspešnejším a postupujúcim boli mladé kobylky.

 

Vo finále sa stretli FBC Shadows Bratislava a FBC Grasshoppers AC UNIZA. Kobylky opäť druhý zápas v rade doviedli do remízového konca, tentoraz so Shadows. V samostatných nájazdoch mali lepšie nervy a koncovku práve hráči Shadowsu, ktorí sa po víťazstve tešili z titulu majstra Slovenska právom, keď ani raz neprehrali. Striebro zostalo Grasshoppersu. V súboji o bronz domáce Florko rozstrieľalo Juventu Žilina pomerom 8:3 a na domácej palubovke sa postavilo na stupeň víťazov. Za bránami lesklých kovov skončili mladí ATUčkari, keď bojovali len o 5. miesto, ktoré i obsadili.

 

Konečné poradie:

 

1. miesto   FBC Shadows Bratislava

2. miesto   FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

3. miesto   FbO Florko Košice

4. miesto   ŠK Juventa Žilina

5. miesto   ATU Košice                                 

6. miesto   ŠK 1. FBC Trenčín

7. miesto   TJ Sokol Gajary

8. miesto   FBK Harvard Partizánske

 

späť