FBK Tvrdošín majstrom ženskej extraligy pre sezónu 2013/2014!

07.04.2014 12:26:00
Vo finálovej sérií si Oravčanky poradili s ŠK Slávia SPU DFA Nitra 3:0 na zápasy.

Zápas ako na hojdačke. Tak by sa dalo charakterizovať tretie stretnutie finálovej série, ktoré si diváci mohli pozrieť aj na obrazovkách huste.tv.

Na úvodné góly sa nečakalo dlho. V tretej minúte sa dvakrát v rýchlom slede presadili hostky z Oravy. A keď sa druhýkrát trafila Monika Stredanská, bolo už 3:0. No to bol na dlhé chvíle posledný gólový moment Tvrdošína.

Nitrianky  vedia zapnúť v najlepšiu možnú chvíľu. Potvrdili to aj dnes. Piatimi gólmi v rade otočili skóre, potešili divákov a hlavne zneistili súperky. Tvrdošín sa dlho oklepával, no nakoniec prišlo zníženia stavu na 4:5.

Posledná tretina bola nervózna z oboch strán. Hráčkam dôležitosť zápasu zväzovala ruky. Bolo vidieť veľké množstvo nepresností, no aj dva góly. O oba sa postarali hráčky FBK Tvrdošín a tak si po zásluhe domov odvážajú pohár pre víťaza.

Pre oba kluby to bola historicky najúspešnejšia sezóna. Ani jeden z nich totiž ešte vo finále nebol. Na bronzovej priečke sa umiestnil ex-majster ŠK 98 Pruské.

Hodnotenia po 3. zápase:

Veronika Stredanská, brankárka Nitry: „Zápas hodnotím veľmi pozitívne, aj keď sme to nedotiahli do úspešného konca. Mali sme veľa šancí, ktoré sme ale nedokázali premeniť na góly, čo nás aj neskôr mrzelo. Dovolím si tvrdiť, že v druhej tretine sme boli lepšie než súper,  podarilo sa nám premeniť šance, ktoré sme mali a to nás hecovalo.  Približne 5 minút do konca sme dostali 6. gól, na ktorý sme už nedokázali odpovedať. Chcela by som im poblahoželať a zároveň aj poďakovať svojmu tímu  za bojovný výkon.“

Marián Janega, vedúci družstva Nitry:  "Úvod zápasu nám nevyšiel a trojgólové manko sa v takomto dôležitom zápase ťažko doťahuje. Naše dievčatá to však dokázali a šnúrou piatich gólov na konci prvej a v priebehu druhej tretiny dokázali otočiť nepriaznivý stav 0-3 na 5-3. Poslednú tretinu však opäť zvládli hosťujúce hráčky, ktoré stihli vyrovnať a zároveň isť do jedno gólového náskoku. Záverečný tlak nášho tímu priniesol veľký rad nepremenených šancí a keď sme nezúžitkovali ani hru bez brankárky, mohli hráčky Tvrdošína s fanúšikmi začať oslavovať titul majstra. Pre nitrianske hráčky je účasť vo finále play-off a zisk strieborných medailí historicky najlepším úspechom! Teší ma, že sme tímu FBK Tvrdošín boli viac než vyrovnaným súperom."

Barbora Spišiaková, kapitánka Tvrdošína: Vedeli sme, že posledný zápas bude veľmi ťažký, samé sme nepodali taký výkon ako by sme si predstavovali. Nervozita a stres nám trošku zväzovali ruky. No chuť získať titul bola väčšia a našťastie sa nám nepriaznivý výsledok podarilo otočiť a vyhrať. Hlavne brankárka nás veľmi podržala. Celková séria nebola jednoduchá. Nitra nás veľmi potrápila, no doma nám pomohlo naše prostredie aj skvelí fanúšikovia.“

Alžbeta Ďuríková, hráčka Tvrdošína: „Do Nitry sme išli s tým, že chceme vyhrať a nepripustiť ďalší zápas. Bolo to náročné no vyhrali sme a sme veľmi šťastné! Sériu podľa mňa rozhodlo to, že na našej strane bola väčšia túžba po zisku titulu. Samozrejme gratulujem Nitre k striebru.

Monika Stredanská, hráčka Tvrdošína: Tretí finálový zápas sme začali dobre, o čom svedčí aj skóre 2:0 už v druhej minúte. Prvú tretinu sme vyhrali 3:0, ale nehrali sme to, čo sme chceli. Druhá tretina bola pre nás ako zlý sen. Veľa nevyužitých šancí, zlé prihrávky. No naopak, myslím, že pre súperky to bola výborná tretina. V tej poslednej tretine sme si vďaka trénerovi vstúpili do svedomia a začali hrať to, čo sme chceli a čo sme mali.

Hodnotenia sezóny:

Veronika Stredanská, brankárka Nitry:Hodnotím ju ako veľmi úspešnú, pretože nikto neveril, že sa dostaneme tak ďaleko. Dokonca ani ja nie a o to viac som pyšná na to, že sme skončili až vo finále. Najviac si cením to, že sme porazili majstra z Pruského. Verím, že budúca sezóna bude patriť nám.“

Marián Janega, vedúci družstva Nitry: "Celú sezónu nás prenasledovali zranenia a tak veľa zápasov sme odohrali s minimom hráčok. Možno tento handikep ich vyburcoval niekedy k neuveriteľným výkonom a následným víťazstvám. V play-off sme najprv vyradili vicemajstra Nemšovú, následne majsterky z Pruského a finálová účasť so ziskom titulu vicemajstra pre náš tím hodnotím ako čerešničku na torte! Ďakujem dievčatám a všetkým čo nám verili a akokoľvek pomáhali."

Barbora Spišiaková, kapitánka Tvrdošína: „Od začiatku sezóny sme šli do každého zápasu s tým, že tento rok už ten titul musí byť náš. Určite nám pomohli aj dievčatá, ktoré ku nám

prestúpili v polovici sezóny. S babami sme spolu už dlhšie a tak to bolo tento rok viac zohrané, zmenili sme aj štýl hry a bol tam ten správny tímový duch. Veľmi ma teší, že konečne si môžeme aj my užiť pocit majstra, pretože si myslím, že tento rok sme si to fakt zaslúžili. Chcela by som poďakovať všetkým fanúšikom ktorí nám držali palce, a hlavne našim chlapcom z RETRA, ktorí to s nami ťahali až do konca.“

Alžbeta Ďuríková, hráčka Tvrdošína: „Ťažko hodnotiť sezónu, keďže som ju odohrala v dvoch rôznych družstvách. Sme však s babami rady, že sme v Tvrdošíne a môžeme sa tu tešiť z titulu.“

Monika Stredanská, hráčka Tvrdošína: „Ako vidíte, podarilo sa a Fbk Tvrdošín sa po prvýkrát v histórii stal majstrom! Celkovo sezónu aj organizáciu hodnotím kladne a dúfam že budúcu sezónu to zopakujeme znova.“