Filadelfi pomáha v Púchove trénerovi, ale stále je najmä hráč

07.10.2019 12:25:52
Stretnutie štvrtého kola slovenskej extraligy mužov medzi FBK Púchov a 1. FBC Trenčín (4:14) bolo špecifické pre hráča domáceho tímu Tomáša Filadelfiho. Skúsený florbalista zamieril do Púchova pred aktuálnou sezónou po dlhoročnom pôsobení práve v kádri, či štruktúrach 1. FBC. Priznal, že s niekdajšími spoluhráčmi sa pred a počas zápasu podpichovali.

„V Púchove sme na začiatku cesty. V dueli sme ukázali aj niekoľko dobrých vecí a od nich sa musíme odraziť do budúcnosti. Pred zápasom som sa stretol s niektorými chlapcami, podali sme si ruky, porozprávali sa. Nevnímal som to nejako špeciálne. Ale samozrejme, bolo to na kamarátskej úrovni. Aj sme sa podpichovali, to musí byť, bez toho by to nešlo,“ povedal 35-ročný Tomáš Filadelfi pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu.

 

V Trenčíne pôsobil od roku 2005 a angažmán v tíme nováčika najvyššej domácej súťaže vníma ako novú výzvu. „Pred sezónou ma oslovil prezident FBK Púchov Peťo Hinka. Dohodli sme sa, že prídem aj spolu s trénerom Jurom Lamačkom. Podmienky máme dobré a Púchov je neďaleko Trenčína. Možnosť pokračovať v Trenčíne nebola, takže som hľadal iné alternatívy a rozhodol som sa pre Púchov,“ uviedol a dodal, že niekdajšiemu spoluhráčovi Jurajovi Lamačkovi pomáha aj v pozícii kouča. „Keď nemôže on, tak vediem tréning ja, ale stále som najmä hráč.“

 

Púchov získal v štyroch ročníka 2019/2020 päť bodov za jedno víťazstvo v riadnom hracom čase (Spišská Nová Ves) a jedno po samostatných nájazdoch (Lido). „V úvode sezóny sme mali súperov z dolnej polovice tabuľky. Práve to sú zápasy, na ktoré sa musíme zamerať a v ktorých chceme víťaziť. Chlapci zaslúžene postúpili do extraligy. Od začiatku letnej prípravy im prízvukujeme, že úroveň extraligy je trochu iná a ešte majú pred sebou veľa roboty. Poctivo trénujú a makajú. Verím, že to prinesie ovocie,“ uzavrel Filadelfi.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť