Finálové drámy sa rozhodli až v predĺženiach

03.04.2017 19:19:36
V repríze minuloročného finále extraligy žien medzi ŠK 98 Pruské a FbK Kométa Spišská Nová Ves sa počas víkendu odohrali dva vyrovnané zápasy, ktoré vyústili do predĺžení. V nich boli najprv úspešné Spišiačky a včera majsterky z Pruského a stav série je nerozhodný 1:1.

V úvodnom finálovom súboji otvorili skóre hosťujúce hráčky, no od tohto momentu sa do vedenia v zápase už nedostali. Záverečným finišom však stihli z 5:8 vyrovnať a v predĺžení rozhodla Kristína Hudáková o triumfe Spišskej Novej Vsi. Včerajšia odveta mala opačný priebeh. Do vedenia sa dostalo Pruské, no Východniarky postupne otočili a od druhej tretiny takmer do konca zápasu viedli. Majsterky však minútu pred koncom vyrovnali na 7:7 a v predĺžení gólom Ivany Hrehušovej rozhodli o svojom víťazstve. „V sobotu sme si zápas prehrali sami, keď sme stratili krátkodobou nekoncentráciou v druhej tretine štvorgólový a v tretej tretine trojgólový náskok. V závere súboja a aj v predĺžení sme nepremenili stopercentné šance a potvrdilo sa známe „nedáš, dostaneš.“ Včera sa prvá tretina hrala z oboch strán opatrnejšie, ale opäť nás zastihla kríza v úvode druhej časti, súper výsledok otočil a my sme sa po zvyšok tretiny trápili. V tretej sme začali riskovať, zatlačili sme, začali sme sa aj gólovo presadzovať a po veľkom záverečnom nápore sme dokázali aj vyrovnať. V predĺžení nám hneď v úvode vyšla krásna kombinácia. Už teraz sa tešíme na ďalšie minimálne dva zápasy,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Ani Spišiačky sa za predvedenú hru nemusia hanbiť. Zápasy boli vyrovnané a padalo veľa gólov pre oko diváka. „Do finálových zápasov sme išli s jasným cieľom a to potrápiť súperky na domácej palubovke. Úvodný súboj sme hrali vyrovnanú partiu, no to sa však neodzrkadľovalo na výsledku, keďže sme nepremieňali šance. V druhej tretine sme prehrávali už 2:6. Dokázali sme sa však nakopnúť a v priebehu pár minút sa vrátiť do zápasu. V predĺžení sa nám podarilo rozhodnúť o prvom bode pre nás. Druhý zápas sme boli skoro celý čas vo vedení. Nevyšla nám však posledná tretina, kde sme znovu nepremieňali čisté gólové príležitosti a to nás stálo druhé víťazstvo, keďže súperky nám dokázali v predĺžení streliť gól,“ skonštatovala hráčka FbK Kométa Spišská Nová Ves Klára Grossová.

 

Výsledky finále extraligy žien:

 

1 – Finále – sobota 1. 4. 2017:

 

ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves 8:9 pp (4:2, 2:3, 2:3, 0:1)

 

2 – Finále – nedeľa 2. 4. 2017:

 

ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves 8:7 pp (1:0, 1:4, 5:3, 1:0), stav série: 1:1

späť