Fíni nad sily slovenského tímu

30.06.2018 16:03:06
Slovenská reprezentácia mužov dnes podľahla v boji o tretie miesto na Akademických majstrovstvách sveta Fínom 1:11. Chlapci nezachytili úvod zápasu a naši súperi mali vysoké percento streleckej úspešnosti. Slovensko tak obsadilo konečné štvrté miesto.

Chlapci nastúpili na súboj o bronzové medaily s veľkým odhodlaním, no trochu viac otvorili obranu a dali súperom viac miesta, čo Fíni hneď od začiatku trestali. Po prvý raz vyberal loptu spoza chrbta brankár Mazák na konci ôsmej minúty. V nasledujúcej už bolo 0:2 pre Fínov. Slovenský tím sa trochu nadýchol počas trinástej minúty keď na 1:2 znížil Filip Čonka-Skyba. Severania sa však nedali zaskočiť a po jednom z ukážkových brejkov do prázdnej brány opäť zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Tesne pres prvou sirénou upravil na 1:4 Aho Tucomas.

Viac než desať minút to počas druhej tretiny vyzeralo nádejne. Slovenský tím sa snažil podržať loptu na hokejkách, chlapci sa viac stiahli a pozorne bránili. Prišla však „hluchá“ trojminútovka a v nej opäť Fíni úradovali. Tromi gólmi definitívne zlomili zápas a dostali sa do pohodlného náskoku 7:1. Po krátkej odmlke sa Fíni pripomenuli opäť a ôsmim gólom zvýšili svoj náskok.

Podobný scenár hry sa opakoval aj v záverečnej tretine. Fíni si našli cestičky ako preniknúť pred našu bránu a tromi ďalšími gólmi uzavreli skóre v pomere 11:1 a získali bronzové medaily. „Záverečný zápas akademického šampionátu proti Fínsku nám nevyšiel podľa našich predsáv. Aj napriek tomu si odnášame cenné skúsenosti a opäť sme sa posunuli o kúsok ďalej. Pokiaľ chlapci plnili všetky taktické pokyny sme boli Fínom rovnocenným súperom. Po veľkých chybách sme však inkasovali zbytočné góly, ktoré nás zrážali do hernej neistoty. Fíni sa ukľudnili a trestali každé naše zaváhanie. Chcem sa poďakovať tomuto družstvu vysokoškolákov, ktorí vzorne reprezentovali Slovensko,“ zhodnotil po zápase kouč slovenskej reprezentácie Petr Koutný.

SLOVENSKO – Fínsko 1:11 (1:4, 0:4, 0:3)