Fíni ovládli florbalový svet!

12.12.2016 17:22:37
Majstrovstvá sveta mužov, ktoré sa uskutočnili v lotyšskej Rige sú už minulosťou. Po šiestich rokoch nadvlády Švédov ich vystriedali minimálne na dva roky Fíni. Rozhodol o tom včerajší finálový zápas, ktorý zvládli Fíni v pomere 4:3 po samostatných nájazdoch.

Tradičný florbal z inej galaxie sa odohrával v Aréne Riga v severskom derby svetového šampionátu. Od začiatku sa lepšie darilo Fínom, ktorí sa dostali do dvojgólového vedenia, no Švédi postupne otočili vo svoj prospech. Fíni však v poslednej tretine vyrovnali na 3:3 a v ďalšom priebehu a dokonca ani počas predĺženia už gól nepadol. Muselo sa tak o majstrovi sveta rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. V nich boli úspešní Fíni a tak sa stali po tretí raz v jedenásťročnej histórií šampionátov majstrami a ovládli florbalový svet.

V stretnutí o boronzové medaily prehrali českí reprezentanti so Švajčiarmi 5:8. Aj tieto tímy si vymenili pozície z predchádzajúceho šampionátu, ktorý sa odohral vo Švédsku. Slovenská reprezentácia mala za cieľ prvú osmičku a veru chýbalo len veľmi málo k tomu, aby chlapci túto náročnú úlohu zvládli. Napokon sme vylepšili umiestnenie o jednu priečku a obsadili konečné 9. miesto. Ďalšie Majstrovstvá sveta sa uskutočnia o dva roky v Prahe, čiže je veľký predpoklad, že ak sa Slovensko prebojuje, bude mať veľkú podporu v hľadisku.