Fínsky prvoligista pomáha najzraniteľnejším

19.03.2020 19:00:54
Účastník fínskej najvyššej florbalovej súťaže Happee sa rozhodol robiť dobré skutky. Hráči i zástupcovia klubu počas pandémie, ktorá zasahuje do všetkých oblastí života, pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú.

Súčasťou spomenutej pomoci je napríklad nakupovanie pre starších ľudí, ktorí žijú vo fínskom meste Jyväskylä, kde samotný klub sídli. Jeden z hráčov, ktorý žije v inom meste Kuopio zase vykonáva rovnakú dobročinnú aktivitu vo vlastnom regióne. Rizikovú skupinu tvoria starší občania, ľudia s chronickými ochoreniami a najmä tí, ktorí sú náchylnejší na ochorenia dýchacích ciest.

 

„Naša komunita nás vždy podporovala a pomáhala nám. Dialo sa tak v časoch, keď sa nám darilo, ale aj v náročných obdobiach. Teraz máme čas a odhodlanie aj my pomôcť našej komunite,“ uvádza klub na svojej internetovej stránke, stanovisko cituje floorball.sport.

 

Sezóna sa vo fínskej najvyššej súťaži skončila predčasne v nedeľu. Klub Happee obsadil v základnej časti ôsme miesto. Vo štvrťfinále play-off prehrával s favorizovaným Classic Tampere 1:2 na zápasy. K opatreniam súvisiacim s prevenciou šírenia koronavírusu patrí vo Fínsku po novom napríklad nariadenie, že osoby staršie ako sedemdesiat rokov sa majú čo najviac vyhýbať kontaktu s inými ľuďmi.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Happee

späť