Florbal je opäť zaradený na Svetové hry pre rok 2021!

16.04.2018 19:24:44
Náš milovaný šport dosiahol opäť veľký krok vpred. Medzinárodné združenie svetových hier (IWGA) dnes na svojom valnom zhromaždení zverejnilo športy, ktoré sa objavia na svetových hrách v roku 2021 v Birminghame v štáte Alabama v Spojených štátoch. Florbal medzi nimi nebude chýbať!

Ako sa na oficiálnej stránke Medzinárodnej florbalovej federácie IFF uvádza, IWGA sa rozhodla zaradiť do programu až 30 oficiálnych športov. „Rád by som poďakoval IWGA, jeho rade a predsedovi José Perurene za dôveru, ktorú preukázala celá florbalová rodina, aby boli opäť zaradení do športového programu TWG. Je to významný úspech a dokazuje schopnosť Florbalu priniesť pridanú hodnotu do svetových hier, ako sa ukázalo počas svetových hier v poľskej Wroclavi v roku 2017,“ povedal prezident IFF Tomas Eriksson.

 

Prezident IFF sa domnieva, že florbal má obrovský potenciál v Amerike a v Birminghame, Alabame, a IFF sa bude snažiť o zvýšenie záujmu a popularity florbalu v Amerike s využitím TWG.

 

IWGA ohlási neskôr v roku športový program Svetových hier 2021, IFF navrhla účasť mužov aj žien. IWGA neposkytla žiadnu informáciu o tom, akú kvótu florbal dostane v hrách. „Význam účasti v Birminghame je základom pre florbal v súčasnom prebiehajúcom procese olympijských hier, keďže je to momentálne platforma, kde môžeme dokázať našu hodnotu. Preto je pre nás nevyhnutné zabezpečiť výkon na úrovni hviezd pre florbal v Birminghame,“ hovorí John Liljelund, generálny sekretár IFF.

 

Svetové hry sú multišportové podujatie, ktoré sa uskutočňuje každé štyri roky Medzinárodnou asociáciou svetových hier pod záštitou Medzinárodného olympijského výboru. 11. ročník svetových hier sa bude konať v Birminghame v štáte Alabama v USA 15. - 25. júla 2021. Na hrách sa zúčastní 3 600 športovcov z viac ako 30 športov a 100 krajín.

 

ZDROJ INFORMÁCII A FOTO: www.floorball.org

späť