Florbalisti Florka na návšteve u primátora

23.04.2014 18:35:05
"Vitajte najlepší florbalisti na Slovensku," oslovil hráčov Richard Raši.

  

V historickej radnici prijal primátor mesta Košice Richard Raši úspešný tím košických florbalistov FbO Florko Košice, ktorí sa stali majstrom Salming extraligy v sezóne 2013/2014. Pre klub FbO Florko Košice to je vôbec  prvý titul v klubovej histórii.  Desaťročné pôsobenie na florbalovom poli tak oslávili Košičania najlepším možným spôsobom.


„Vitajte majstri Salming extraligy 2013/2014, vitajte najlepší florbalisti na Slovensku," prihovoril sa úspešným športovcom primátor. „Blahoželám vám k získaniu historicky prvého titulu majstra Slovenskej republiky, urobili ste ním nám Košičanom veľkú radosť. Košice sú totiž nielen mestom bohatej histórie, rozvinutého priemyslu, kultúry a vzdelanosti, ale aj mestom športu, výborných športovcov i fanúšikov. Boli ste najlepší zo všetkých dvanástich družstiev v dlhodobej časti, ktorú ste vyhrali s náskokom a svoju dominanciu ste potvrdili aj v play-off, takže zisk prvého titulu pre Florko je určite zaslúžený." 


Keďže o florbale sa vie toho nielen v Košiciach, ale i na celom Slovensku dosť málo, primátor bol zvedavý, koľko športovcov sa florbalu venuje a ako si stojí Slovensko na medzinárodnom fóre. Zaujímal ho i vývoj tohto športového odvetvia a čo všetko môže mesto Košice urobiť preto, aby aj metropola východu mohla privítať špičkových európskych či svetových florbalistov, ktorí by ešte viac nejakým prestížnym turnajom spopularizovali tento šport medzi Košičanmi.

späť