Florbalisti tretí, tenistky sklamaním

10.02.2016 18:13:23
Denník Šport uverejňuje každý týždeň vlastnú rubriku pod názvom „Hitparáda Športu.“ V nej redaktori hodnotia a určujú poradie troch najlepších udalostí, ktoré sa odohrajú v danom týždni a jeden „prepadák“ pod názvom „Sklamanie týždňa.

Hitparádu predchádzajúceho týždňa vyhrali basketbalistky Good Angels Košice za rekordné 30-bodové víťazstvo 78:48 vo francúzskom Villeneuve d´Ascq, čím si utvorili reálnu nádej na postup do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Druhé miesto patrí biatlonistovi Matejovi Kazárovi za desiate miesto v pretekoch s hromadným štartom a 15. priečku v šprinte v rámci Svetového pohára v kanadskom Canmore.

Tretie miesto udelil denník Šport mužskej florbalovej reprezentácii Slovenska za postup na svetový šampionát do Lotyšska, ktorý si vybojovali počas kvalifikácie v Nitre, čo nás všetkých samozrejme teší.

Sklamaním týždňa bola prehra tenistiek Slovenska v Pohári federácie s Austráliou 2:3 v Bratislave. Škoda, že Slovenský zväz florbalu nedisponuje podobnými dotáciami od štátu ako Slovenský tenisový zväz...