Florbalová nedeľa priniesla vyrovnanie sérii i mužského finalistu.

07.04.2013 23:40:26
Nedeľná dávka florbalu pokračovala.

V semifinálových a finálových bojoch šlo dnes o veľa. Hurikán mal na krku nôž s kobylkami. Nemšová chcela odčiniť prehru z úvodného zápasu. Trenčania si predĺžili pobyt na východe, ale domov si chceli odviesť finálovú účasť.

 

FBC Grasshoppers AC UNIZA – VŠK FTVŠ UK Bratislava

4:5 (1:3, 2:2, 1:0) stav série 2:2

 

Kobylky mali match ball, ale ani ten im nepomohol rozhodnúť sériu s Hurikánom. Vysokoškoláci z Bratislavy začali lepšie a po celý zápas si udržoiavali dvojgólový náskok. Menšia nekoncentrácia priniesla v strednej časti hry vyrovnanie, ale to Hurikán nezlomilo. V záverečných minútach to kobylky skúšali bez brankára, ale gól nie a nie streliť. Po víťazstve Hurikánu sa séria sťahuje opäť do Bratislavy, kde sa už rozhodne o postupujúcom do finále.


Fotogalériu nájdete zo zápasu TU.

 

FbO Florko Košice – ŠK 1.FBC Trenčín

4:5 (1:1, 1:2, 1:1) stav série 1:3

 

V Košiciach na Alejov sa odohrával tuhý boj. Florko po včerajšom odvrátení match ballu Trenčína chcelo i dnes uspieť. Trenčania boli však proti. Zápas vypätí až do samotného záveru priniesol florbalovú drámu. Košičania museli doťahovať. Trenčania siahali na postup v riadnom hracom čase, ale nádeje Košiciam vrátil pár sekúnd pred koncom Kopčák. Po 60. minútach bol stav nerozhodný a nasledovalo predĺženie. Hra v nadstavenomčase trvala necelé tri minúty, keď Peter Heleš poslal Trenčanov do finále.

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské

6:4 (3:1, 2:1, 1:2) stav série 1:1

 

V druhom finálovom zápase žien mali domáce hráčky Nemšovej raketový vstup. Pruské sa presadzovalo cez obranu Nemšovej len sporadicky. V závere prvej tretiny nepozornosť a nedôslednosť dala Pruskému šancu na gól. V druhej tretine sa začala hra vyrovnávať. Prišli však chvíle Nemšovej, ktorá opäť udrela. Domáca Betka Ďuríková sa dostala do mlynu tiel Pruského a skončila s bolesťami za mantinelom. So sebazaprením, však Ďuríková zápas dohrala. V záverečnej tretine sa Pruské snažilo do zápasu vrátiť, ale Nemšová to nedovolila. V búrlivej atmosfére, hodnú finále sa z víťazstva tešili hráčky Nemšovej. Séria je vyrovnaná a odvety sa budú hrať v piatok a nedeľu, čo je trocha netradičné.

 

Fotogalériu nájdete zo zápasu TU.

späť