Florbalová nedeľa v Dunajskej Strede.

06.05.2015 15:38:09
Výnimočnú nedeľu (19. apríla) zažil nie len klub SNIPERS Bratislava, ale aj maďarský klub SzPK Komárom ako aj mesto Dunajská Streda.

Po dlhých prípravách a mnohých pracovných stretnutiach sa podarilo spojiť príjemné s užitočným a zrodilo sa vo florbale nie bežné medzinárodné stretnutie dvoch klubov, ktoré si v jeden deň zahrali proti sebe zápasy vo viacerých vekových kategóriách. Hralo sa vo veľmi peknej Mestskej športovej hale na kvalitnom povrchu. Pre deti a mládež z Dunajskej Stredy to bola príležitosť vidieť na vlastné oči florbal, ktorý ešte nemá v meste väčšiu tradíciu. Jeho hlavným propagátorom v meste je pán Miklós Kálmán, ktorý sa výrazným podielom pričinil o to, aby sa táto akcia mohla uskutočniť.

 

Klub z Komáromu patrí medzi popredné maďarské florbalové kluby. Svojou hernou kvalitou v mládežníckych kategóriách prevyšujú ostatné maďarské kluby, preto radi vyhľadávajú kvalitnejších súperov na turnajoch aj na Slovensku (Stupava floorball cup, Summer cup…).

 

Pre klub SNIPERS Bratislava to bola v prípade mládežníckych družstiev staršej prípravky U11, mladších žiakov U13, starších žiakov U15 a dorastencov U17 posledná previerka pred odchodom na turnaj do Fínska, pretože práve z hráčov týchto družstiev boli poskladané tri družstvá, ktoré cestovali do Tampere. Ďalším dôvodom bolo aj to, že dorastenci sa zapojili do súťaže o Dunajský pohár, v ktorom hrajú aj niektoré družstvá z Bratislavskej regionálnej ligy dorastencov - Tsunami Záhorská Bystrica, Lido Bratislava, Bogdau Stupava a družstvo SzPK Komárom. Dorastenci v nedeľu teda odohrali hneď dva zápasy so svojimi rovesníkmi z Komáromu. Prvý dopoludnia a odvetný popoludní. Zlatým klincom programu bol súboj mužov SNIPERS Bratislava proti juniorskej reprezentácii Maďarska, ktorá sa chystala na majstrovstvá sveta vo švédskom Helsingborgu. Bol to už tretí vzájomný zápas týchto súperov v priebehu troch týždňov, pretože funkcionárom okolo juniorskej reprezentácie sa páčila úroveň prvých dvoch zápasov, na ktoré boli muži SNIPERS pozvaní do Komáromu a požiadali o možnosť odohrať aj tretí zápas.

späť