Florbalový rok 2013

31.12.2013 15:53:36
Pohľad na florbalový rok 2013

Opúšťa nás florbalový rok  2013. Poobhliadnime sa za starým rokom čo priniesol slovenskému florbalu.

 

Január 2013:

Do Švédska sa vybrali chalani zo Snipersu Bratislava na jeden z najväčších mládežníckych turnajov Gothia Cup. Mladí ATUčkari navštívili susedné Fínsko na Helsinki Cup. Mladíci vo svete zanechali dobré meno. Rok 2013 odštartoval svoje florbalové putovanie.

 

Február 2013:

Reprezentácia žien si vo Valmiere, Lotyšsko vybojovala postup na decembrové majstrovstvá sveta v Českej republike. Slovenky obsadili v kvalifikačnej skupine 2. miesto a postupovali priamo na WFC 2013.

 

Marec 2013:

V marci sa na radnici v Ostrave losovali základné skupiny WFC 2013. Slovenkám žreb do skupiny C prisúdil Austráliu, Maďarsko a Južnú Kóreu.

 

 

Apríl 2013:

ŠK 1. FBC Trenčín získal tretí majstrovský titul v rade a stal sa jedným z najúspešnejších celkov na domácej mužskej extraligovej scéne. Majstrovský titul v ženskej kategórii získali hráčky ŠK 98 Pruské, ktoré dokázalo obhájiť titul po druhý raz po sebe.

 

 

Máj 2013:

Juniorská reprezentácia mužov do 19. rokov sa predstavila na majstrovstvách sveta v Hamburgu. Mladí Slováci v nemeckom prístavnom meste obsadili konečné 7. miesto a zabezpečili si miestenku v divízii A pre nasledujúci šampionát 2015 konajúci sa vo Švédsku.

 

 

Jún 2013:

Začalo sa florbalové leto plné turnajov. Vyvrcholením mládežníckych súťaží boli majstrovstvá Slovenska vo florbale, ktoré spoznali svojich majstrov v jednotlivých mládežníckych kategóriách. Po prvý raz sa uskutočnili i otvorené majstrovstvá Slovenska Veteránov v Tvrdošíne. Z Oravy si prvý titul odviezol celok zo Žiliny.

 

 

Júl 2013:

Tradične ako každý rok mladí Slováci a Slovenky mieria do českej metropoly na Prague Games. Jubilejný 10. Ročník zlatú medailu našim mladým florbalistom a florbalistkám nepriniesol, ale v silnej konkurencii sme sa nestratili. U chlapcov získali bronz chalani Bogdau Stupava v kategórii B13. V dievčenských kategóriách získali hráčky NTS FK-ZŠ Nemšová, hneď dve bronzové medaile a to v kategóriách G 14 a G18.

 

 

August 2013:

Florbalové leto a prípravné obdobie na novú sezónu vyvrcholilo ako každý rok i tento v stovežatej Prahe na tradičnom Czech Open. Slovenské celky ako i ženská reprezentácia pripravujúca sa na šampionát sa neprebojovali na medailové priečky.

 

September 2013:

Začiatok septembra značí začiatok súťaží, ktoré sa rozbehli do ďalšej sezóny. SZFB spustilo pre sezónu 2013/2014 celkom päť celoštátnych súťaží. SALMING extraliga, juniorská extraliga a 1. liga mužov ku ktorým sa pripojili ženská extraliga a 1. liga žien. Reprezentačné celky mužov a žien sa zúčastnili turnajov v zahraničí v rámci prípravy. Muži na Latvia open obsadili 2. miesto. Ženy na Polish Cupe v silnej konkurencii na delenom 4. - 6. Mieste.

 

 

Október 2013:

V Trenčíne sa odohral záverečný EuroFloorball Cupu 2013. Slovensku sa podarilo EFC zorganizovať po druhý raz po sebe, čo sa doposiaľ nikomu nepodarilo. Na turnaji štartovali celkom štyri celky zo Slovenska. Organizátor ŠK 1. FBC Trenčín a FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina v mužskej kategórii. V ženskej časti turnaja nás zastupovali ŠK 98 Pruské a NTS FK-ZŠ Nemšová.

 

 

November 2013:

Jaroslav Marks odtajnil dvadsaťčlennú nomináciu, ktorá pocestuje na MS. Na tréningu sa zranila jedna z najväčších opôr ženskej reprezentácie Denisa Ferenčíková, ktorá nakoniec na MS pre svoje zranenie neštartovala.

 

December 2013:

Vrchol sezóny a uzavretie florbalového roku sa odohralo v Českej republike. Rok 2013 v znamení ženského florbalu uzavrelo MS žien. Slovenky siahali na svetovú TOP osmičku, nakoniec jediná prehra na turnaji rozhodla o nesplnení tajného cieľa. Slovenky obsadili konečné 9. miesto, ktoré je vylepšením postavenia v rebríčku. Slovenky svojimi výkonmi bavili publikum, ktoré si nás obľúbilo a atmosféra na našich zápasoch bola vždy fantastická.

 

 

Taký bol rok 2013. Do nového roku 2014 Vám, želáme aby bol úspešnejším a florbalovejším ako ten starý.

PF 2014

späť