Florko doma nezaváhalo a vedie 2:0

17.03.2014 19:29:16
Oba tesné duely rozhodli maličkosti.

 

Lepšie do košického derby vstúpil favorit a víťaz základnej časti. FbO Florko Košice si na domácej palubovke ustrážili útočné esá ATU-čkárov a s prehľadom zvíťazili 3:0. V sérií sa tak ujali vedenia 1:0

 

Veľkú zásluhu na výhre má gólman Filip Konečný, ktorý sa vďaka shutoutu stal hviezdou večera. Florko taktickú bitku a úvodnú oťukávačku zvládlo lepšie. Pred slušne zaplnenou halou a kamerami huste.tv, tak musí ATU zaradiť vyšší prevodový stupeň, ak chce svojho soka z metropoly východu potrápiť.


„Zahrali sme presne to, čo sme si povedali. Výborný výkon v obrane, neskutočné množstvo zblokovaných striel a to čo prešlo pochytal bezchybný brankár.  Vpredu sme využili ponúknuté šance a poslednú tretinu sme si už v pokoji dohrali,“ nešetril slovami chvály na hru celého tímu tréner Florka Lukáš Blaško.

 

Druhý zápas série sa mal taktiež niesť v taktických okovách. Opak však bol pravdou, o čom svedčilo skóre po prvej tretine- 4:2. FbO Florko Košice však muselo čeliť zlepšenému výkonu ATU Košice, čo odzrkadľovalo aj skóre. „Akademikom“ sa až do stavu 6:6 vždy podarilo skórovať, no odpoveď na gól Jakuba Blaška tesne pred záverečným klaksónom už neprišla.


„V prvom dueli sme mohli pre víťazstvo urobiť viac. Boli sme ustráchaní, báli sme sa na Florko zatlačiť. V druhom zápase to však bolo lepšie. Nevyužili sme ponúknuté šance. Chýbal pomyselný kúsok šťastia, ktorý však praje pripraveným. Gratulujem Florku,“ povedal Ladislav Gál.

 

„Začali sme presne tak ako sme chceli. Vyhrávali sme 2:0. I napriek chybám sme v prvej tretine dominovali a iba súperov brankár nám zabránil, aby sme vyhrávali vyšším rozdielom. Druhu tretinu sme začali výborne, keď sme hneď dali gól. Súpera sme ďalej k ničomu nepúšťali až prišli dve naše obrovské chyby a dva góly. Tretia tretina už bola kto z koho a i napriek darovaným presilovkám súperovi sme pár sekúnd pred koncom rozhodli o ďalšom bode pre nás,“ povedal tréner Florka Lukáš Blaško.


"Prvý zápas sme zlyhali vo všetkých činnoctiach,hoci zápas bol ako tak vyrovnaný,dostali sme 3 góly a žiaden nedali a bez gólu sa vyhrať nedá. Druhý zápas bol oveľa lepší z našej strany,hrali sme aktívnejšie,no prvú tretinu sme trošku podcenili. Druhá a tretia tretina bola z našej strany výborná. Mali sme množstvo šancí a niektoré z nich sme aj využili,boli sme lepší ako súper, no stále dokázali odpovedať gólom z ničoho nič. Na začiatku tretej tretiny sme mali 2 presilovky ktoré sme bohužial nevyužili. Na konci zápasu už každý čakal predĺženie, no 20 sekúnd pred koncom sme nešťastne inkasovali rozhodujúci gól. Atmosféra v hale bola počas oboch zápasov výborná a ďakujeme divákom za podporu a budeme sa snažiť otočiť sériu," podotkol talent ATU i slovenské reprezentácie Jozef Halas.

 

Budúci víkend bude domácim celkom ATU, ktorému pôjde o všetko.

späť