Florko hralo v oslabení takmer dve tretiny

06.10.2014 18:13:41
Majster Salming Extraligy Florko Košice si v novom ligovom ročníku nepočína podľa svojich predstáv. Po štyroch odohratých zápasoch má na konte jednu prehru v riadnom hracom čase a jednu po predĺžení. Navyše dnes vyhrali Košičania v Sabinove tesne 5:4.

„Stále sa trápime s maródkou. Chýba nám v priemere päť hráčov na zápas. Dnes sme nemali dokonca ani dvoch brankárov. Išli sme do zápasu s rizikom s jediným gólmanom. Navyše za víkend sme odohrali až tridsaťpäť minút v oslabení. To sú takmer dve tretiny, no nemyslím si, žeby sme hrali tak nedisciplinovane. Zápasy máme na kamere a teda je možné zhliadnuť záznam,“ zhodnotil víkendové súboje hrajúci tréner Lukáš Blaško.

 

Tréner Sabinova Libor Zagrapan nás posunul na kapitána tímu s odôvodnením, že nemá na nás čas... Názor domáceho tímu si tak neprečítate, presne tak ako pred sezónou keď nám klub neodpovedal na otázky k letnej príprave.

 

Po štyroch kolách zostal jediný tím bez straty bodu – M-šport Salming Team Trenčín, ktorý už aj „iné portály“ označili ako my, „čiernym koňom súťaže.“ Dnes si Trenčania vychutnali nováčika z Nižnej a zdolali ho 11:6.

 

Po prvý raz v sezóne pukol mestský rival Salmingu, ŠK 1. FBC Trenčín a to u vicemajstra Grasshoppers Žilina po prehre 11:6, hoci po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 5:5.

 

Hurikán sa zobudil definitívne a vyhral dnes v Nitre 6:2. Tsunami Stupava sa po včerajšej prehre práve na Hurikáne dnes opäť rozbehli domácim víťazstvom 7:4 nad ŠK Lido. Východniarske derby „Vraňare“ – „Koňare“ dopadlo lepšie pre ATU Košice, ktoré po remíze 5:5 v základnom hracom čase nakoniec zdolalo FBC Mikuláš Prešov 6:5.

späť