Florko lídrom SALMING extraligy bez prehry

25.11.2013 21:06:25
V priamom súboji o lídrovi tabuľky sa rozhodovalo v Žiline

Po 10. kole SALMING extraligy zostalo Florko nezdolaným tímom. Vo vzájomnom zápase o čelo tabuľky boli hráči Florka úspešnejší ako domáce kobylky. O prekvapenie sa postarali hráči Dubnice, ktorý zdolali Sabinov na jeho palubovke. Aj toto sa udialo na našich ihriskách počas nedele.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FbO Florko Košice 6:7 sn. (1:2, 2:2, 3:2, 0:0, 0:1)

Zápas víkendu a kola sa odohral na Rosinskej ceste. Grasshoppers hostil Florko. Od úvodu sa hral atraktívny florbal v tempe s množstvom šancí na oboch stranách. Florko vstúpilo do zápasu vedúcim gólom. Kobylky doťahovali a snažili sa zápas priviesť do remízového konca. Grasshoppersu sa podarilo dotiahnuť na súpera a polať zápas do predĺženia. V predĺžení gól nepadol aj napriek šanciam oboch celkov. O víťazovi museli rozhodnúť trestné strieľania. Pevnejšie nervy ukázali hráči Florka, ktorí si pripísali do tabuľky dva body. Grasshoppers neprehral v riadnom hracom čase, ale v nájazdoch utŕžil porážku.

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava – FBC Dragons Ružinov Bratislava 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

V bratislavskom derby Hurikánu a Dragonsu sme boli zvyknutý na zápasy ako remeň. Pri pohľade na plochu pred zápasom to vyzeralo nie na derby, ale zápas exDragonsu s Dragonsom. Hurikán s viacerými hráčmi práve z Dragonsu, ktorý prišli pred sezónou vybojoval víťazstvo. Vysokoškoláci sa na tri body museli nadrieť. Dragons bránil zodpovedne  čo robilo domácim veľké problémy. Hurikánu chýbali klasický zakončovatelia a bez gólov sa vyhráva ťažko. Dragons sa po zlom úvode dostáva do rytmu, ale na svoje prvé ligové body stále čaká.

FBC Mikuláš Prešov – ŠK 1. FBC Trenčín 5:6 pp. (3:2, 1:3, 1:0, 0:1)

Prešov po vydretom víťazstve privítal Trenčín. FBC zakoplo v Sabinove a tak v Prešove malo čo odčiniť. Vyrovnaný zápas priniesol i vyrovnané skóre po 60 minútach. Trenčania mali v zápase o niečo navrch, ale v riadnej hracej dobe to nepotvrdili. V predĺžení neuplynuli ani dve minúty a Trenčania sa radovali z víťazného gólu. Prešov uhral doma cenné 4 body. Trenčania si z východu odnášajú len 2 body čo sa nečkalo.