Florko má recept na Kafku!

16.03.2019 21:22:17
Po druhý raz v priebehu krátkeho času dokázalo košické Florko zdolať AS Trenčín, ktorého svätyňu chráni český gólman Tomáš Kafka. Po prvý raz ešte v základnej časti a dnes aj v úvodnom štvrťfinálovom súboji, ktorý vyhrali Východniari 4:2.

Náročný a vyrovnaný štvrťfinálový boj sa medzi Florkom a AS potvrdil už v úvodnom súboji celej série. Začiatok patril domácim, pretože v polovici štvrtej minúty nedal šancu Kafkovi Lukáš Blaško. Výbuch druhej radosti v domácej hale nastal počas desiatej minúty. Martin Kátlovský zvyšoval na 2:0 pre Florko.

Takmer dvadsaťpäť minút diváci gól nevideli, pričom sa hra striedala na oboch stranách. Koncom druhej tretiny to napokon prišlo. Tretí gól domácich zariadil Jakub Blaško. Potom prišla zaujímavá dvojminútovka hostí. Na 3:1 znížil Matúš Machara a po ňom aj Dávid Baroš a Trenčania boli opäť v hre.

Znovu prišlo k odmlke strelcov a obaja brankári, či už domáci Adam Kohút, alebo hosťujúci Tomáš Kafka, držali svoje družstvá bez ďalšieho inkasovaného gólu. Necelé tri minúty pred koncom si zobrali hostia oddychový čas aby pri odvolaní brankára niečo vymysleli. Nepodarilo sa, pretože Jozef Halás tridsať sekúnd pred koncom „zaklincoval“ víťazstvo florka do prázdnej brány.

Tréner Jan Holovka (FK Florko Košice): „Dnes sme zaznamenali prvú a veľmi dôležitú výhru v sérii. Zajtra však musíme od začiatku znovu poctivo makať.“

Tréner a kapitán Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Bol to v podstate vyrovnaný duel, no Florko bolo počas prvej tretiny lepším tímom. Boli sme málo aktívni, no neskôr súperi prestali vládať a my sme prevzali iniciatívu. Zradila nás však koncovka. Pokiaľ sa zajtra na zápas nedostavia Florku ich juniori, myslím si, že môžeme unaveného súpera fyzicky aj strelecky prekonať.“

FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 4:2 (2:0, 1:2, 1:0), stav série: 1:0