Florko na najlepšej ceste k titulu

31.03.2014 11:34:07
Žiline zlepšený výkon nestačil a bude čeliť dvom mečbalom súpera.

 

Druhý zápas finále medzi FbO Florko KošiceFBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina začal presne tak, ako prvý. Vedenia sa ujali domáci hráči, no odpoveď hostí na seba nenechala dlho čakať. Potom si tímy garde vymenili- po góle Žiliny odpovedali Košice a do šatní sa po prvom dejstve šlo za stavu 2:2.

 

Druhá tretina ponúkla celkovo sedem gólov. Domáci hráči vďaka trom gólom odskočili hosťom, ktorí absolútne nezachytili prvú časť druhej časti. Domáci trochu poľavili, čo hostia spod Dubňa využili dvomi gólmi v rýchlom slede. No posledné slovo mali znovu domáci hráči, ktorí dvomi gólmi zvýšili vedenie na 7:4.

 

Kontaktný gól Žiliny prišiel v 45. minúte zápasu. Ďalší presný zásah Žiliny prišiel pár minút na to, no pre postavenie útočiaceho hráča v malom bránkovisku uznaný nebol. Krásne akcie a definítu mohli zápasu dať Lukáš Blaško i Martin Kátlovský, no po ich strelách zvonili žŕdky. Posledným vzruchom bola šanca Zemena, ktorý však strelu do prázdnej brány nedostal. Florko tak po výsledku 7:5 pôjde do Žiliny s dvomi majstrovskými mečbolmi.


„Mrzí nás veľa nepremenených šancí a zbytočné chyby v obrane. Do ďalších zápasov musíme zlepšiť streľbu a dôraz v súbojoch. Ideme domov za stavu 0:2 na zápasy. Zbrane neskladáme, ukázali sme, že sériu vieme otočiť v náš prospech,“ nehádže flintu do žita Tomáš Kvasnica.


Bohužiaľ dnešný zápas úplne kopíroval ten včerajší až na to, že gólové hody prišli v 2. tretine. Dva inkasované góly v presilovkách nás, najmä psychicky, zrazili. Aj keď sme v záverečnej tretine chceli ešte s výsledkom niečo urobiť, nepodarilo sa nám streliť potrebný počet gólov. Máme týždeň na prípravu a dúfame, že sa do Košíc ešte vrátime,“ vyhlásil Miroslav Kružel.


„Dnes sme začali lepšie ako včera. Opäť sme išli do vedenia, no individuálnymi chybami sme inkasovali dva góly. Zápas rozhodla 2. tretina, ktorú sme vyhrali 5:2 napriek tomu, že sme odohrali skoro polovicu v oslabení. V záverečnej časti sme si už náskok postrážili. To čo sme pred domácim dvojzápasom mali v pláne a teda vyhrať oba zápasy sa nám podarilo a do Žiliny ideme s mečbolmi,“ zhodnotil duel Lukáš Blaško.

 

Krásnym gólom sa predviedol Marián Zemen, ktorý na margo jeho parády povedal:

„Hrali sme oslabenie takže som rozmýšľal, či podržím hru len v rohu a ušetrím nejaké sekundy. V poslednej chvíli som sa rozhodol, že to risknem a niečo vymyslím. To sa nakoniec aj podarilo a bol z toho gól. Som z neho veľmi šťastný, nakoľko bol ešte aj v oslabení a určite to nepadlo súperovi vhod.“

 

Tretí duel finálovej série Salming extraligy je na programe 5.4 o 18:00 v Žiline.

späť