Florko nachytalo Nižnú a uchmatlo si víťazstvo

24.03.2018 19:45:07
Košické Florko sa dnes dokázalo na ihrisku v Mútnom presadiť a vybojovalo prvý bod v sérii proti Nižnej po náročnom boji, ktorý rozhodli až samostatné nájazdy. Košičania napokon zvíťazili 5:4.

Po opatrnom úvode sa ako prví presadili florbalisti z Nižnej. Strelecký účet domácich otvoril kapitán Tomáš Reguly. Košičania však našli okamžitú odpoveď a za trinásť sekúnd vyrovnal Mojmír Kešelák. To ale nebolo všetko. Po ďalších dvoch minútach opäť posunul domácich do vedenia Martin Latka a keďže sa už strelci nepresadili, Nižná odchádzala do šatní za stavu 2:1.

 

Počas druhej tretiny padol len jediný gól, ktorý strelil domáci Matúš Medžo a zvýšil náskok Nižnej na 3:1. Hostia však zbrane nezložili a do záverečnej časti nastúpili s odhodlaním otočiť zápas. Najprv Jakub Blaško využil presilovku a po ňom už po necelých štyroch minútach vyrovnal Jakub Konečný. Nižná prakticky okamžite reagovala a na 4:3 zvyšoval Samuel Zemančík. Posledný gól riadneho hracieho času strelil hráč Florka Matúš Vašíček, ktorý vyrovnal na 4:4 a dostal tak zápas do predĺženia. V ňom sa nikto nepresadil a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich boli úspešní hráči z Florka, pretože rozhodujúci premenil Michal Kročko. „Ťažko sa mi hľadajú slová, pretože sme si prehrali dobre rozohratý zápas. Nedokážeme využiť presilovku 5 na 3 a naopak inkasujeme po zbytočných chybách. Chlapci to dnes nezvládli po psychickej stránke. Zajtra nám nezostáva nič iné, ako urobiť maximum pre to aby sme zvíťazili,“ povedal tréner Nižnej Martin Tomaga.

 

Tréner FK Florko Košice Jan Holovka bol podstatne veselší a optimistickejší. Víťazstvo po náročnom štvrťfinále im určite vlialo dostatok síl. „Bol to dramatické a vyrovnané stretnutie a očakávali sme to. Chcem sa poďakovať všetkým mojim zverencom, ktorí dali do zápasu všetko a dodržali taktické pokyny, čo dnes rozhodlo o našom víťazstve. Zajtra sa bude hrať už na podstatne horšom ihrisku a tak uvidíme ako súboj zvládneme, no urobíme maximum, aby sme odchádzali ako víťazi.“

 

TJ A – FbO Nižná – FK Florko Košice 4:5 sn (2:1, 1:0, 1:3,0:1)

späť