Florko naklonilo semifinálovú misku váh na svoju stranu

23.03.2019 21:07:39
Presne ako pred týždňom v Košiciach si dnes vybojovali víťazstvo vo štvrťfinále hráči košického Florka, ktorí zdolali domáci FBK AS Trenčín tesne 3:2 a vedú v sérii 2:1 na zápasy.

Vo vyrovnanom súboji nepadalo veľa gólov, čo sa o predchádzajúcom dueli, ktorý v Trenčíne vyhralo AS 11:3 nedalo povedať. Dnes však bola situácia iná. Prvý gól strelil z presilovej hry v deviatej minúte Jakub Blaško po prihrávke od svojho brata Lukáša. To však bolo z pohľadu streleckej listiny úvodnej časti všetko.

Takmer štrnásť minút sa čakalo na druhý presný zásah a ten zaznamenali opäť hostia. Bol to zase Jakub Blaško, ktorý sa presadil a dostal svoj tím do dvojgólového náskoku. Dve minúty pred koncom druhej tretiny sa konečne halou ozvalo mohutné gól, pretože Trenčan Matúš Machara znižoval na 1:2.

Výraznú nádej na víťazstvo dal hosťom na konci druhej minúty tretieho dejstva Matúš Vašíček, ktorý rozvlnil sieť za chrbtom gólmana Tomáša Kafku po tretí raz. Opäť v štrnástej minúte udreli domáci hráči. Ich presilovú hru využil Peter Heleš po prihrávke od kapitána Juraja Matejku. Trenčania sa snažili, no vyrovnať sa im už nepodarilo a tak majú pred zajtrajším súbojom jednobodové manko, pretože prehrávajú v sérii 1:2 na zápasy.

Tréner Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Mali sme zbytočne vlažný vstup do zápasu a neskôr sme boli aktívnejší, no s dvomi strelenými gólmi sa zápas len ťažko vyhráva. Každopádne musíme zajtra zvíťaziť a lepšie zvládnuť najmä začiatok zápasu a strelecky sa presadiť.“

Tréner Jan Holovka (FK Florko Košice): „podali sme najlepší výkon zo všetkých troch doterajších súbojov tohtoročného štvrťfinále. Škoda stopercentných nevyužitých príležitostí, ktorých sme mali počas druhej tretiny minimálne šesť. Ak by sme premenili aspoň polovicu z nich, nemuselo to byť v závere tak dramatické... Zvládli sme to a chlapci si zaslúžia pochvalu.“

FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), stav série: 1:2