Florko nemyslí na prehru a chce sa vrátiť do Stupavy

13.04.2018 13:58:52
Veľmi blízko k obhajobe majstrovského titulu v extralige mužov sú hráči Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí vedú vo finálovej sérii aktuálnej sezóny nad FK Florko Košice 2:0 na zápasy. O zisk druhého titulu sa tak budú usilovať počas víkendu v metropole Východu.

Do Stupavy cestovali Košičania s nádejou, že sa im aspoň v jednom z dvoch finálových duelov podarí uspieť, no opak bol pravdou, hoci boli veľmi blízko. Prvý súboj hráčom Florka veľmi nevyšiel a prehrali ho so Záhorskou Bystricou 2:8. Odveta sa skončila nerozhodne 5:5 a zápas tak dospel do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak sa rozhodlo v samostatných nájazdoch a v nich boli úspešnejší domáci. Týždeň ubehol ako voda a séria sa presťahovala na Východ. „Od posledného zápasu sme sa na tréningoch hlavne snažili dostať do psychickej pohody. Neboli to náročné tréningy, ani po taktickej, ani po fyzickej stránke. Dnes nás čaká tréning, kde doladíme taktické záležitosti, presilovky a štandardky. Nikto z nás na koniec sezóny nemyslí. Všetci veríme, že dokážeme cez víkend vyhrať obidva zápasy a vynútiť si ten rozhodujúci, ktorý sa bude hrať o týždeň. Nesmieme si pripúšťať, že môžme cez víkend prehrať. Všetci myslime pozitívne a určite nepôjdeme do zápasu so strachom. Ak chceme titul, potrebujeme otočiť aj takýto nepriaznivý stav a domáce stretnutia vyhrať. Doma sme silnejší a nemáme čo stratiť. Tsunami má obrovskú výhodu náskoku avšak posledný krok je najťažší. Ak dokážeme predviesť to, čo v druhom zápase v Stupave, tak si rozhodujúci súboj rozhodne vybojujeme,“ povedal hráč FK Florko Košice Jakub Blaško.

 

Majstri sú veľmi blízko k obhajobe a sú odhodlaní spraviť všetko pre úspech už počas tretieho zápasu. „Prežili sme klasický týždeň ako počas bežnej sezóny, čiže sme absolvovali tri tréningy, s tým rozdielom, že náplň tréningov bola trochu odlišná. Uvedomujeme si, že Košičania nastúpia na domácom ihrisku a či to bude pre nich výhoda ukáže až samotný zápas. Naša túžba po obhajobe majstrovského titulu je veľká a chýba nám už len posledný krok. Naša chuť a hlad po titule sa stupňuje a preto chceme ukončiť sériu čo najskôr. Na Východ cestujeme všetci, ktorí sú uvedení na súpiske, no dlhodobo zranení hráči na zápas nenastúpia. Chystajú sa nás však povzbudiť v hľadisku. Do Košíc totiž vyráža plný autobus,“ povedal hrajúci tréner Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič.

 

Program finále extraligy mužov:

 

3. Finále – sobota 14. 4. 2018:

 

17.30 hod – FK Florko Košice – Tsunami Záhorská Bystrica (Multihala, Alejová, Košice)

 

4.Finále – nedeľa 15. 4. 2018:

 

14.00 hod – FK Florko Košice – Tsunami Záhorská Bystrica (Multihala, Alejová, Košice)

 

ZDROJ FOTO: Sabína ŠÁLOVÁ

späť