Florko oslávilo 10. výročie vzniku najlepším možným spôsobom!

07.04.2014 12:29:32
Vo finálovej sérii Salming extraligovej sezóny 2013/2014 porazili Grasshoppers 3:1 na zápasy.

 

Začiatok ako z veľkej florbalovej knihy zažila ŠH na Rosinskej ceste v Žiline. Boli to však hostia, ktorí tribúny dokonale umlčali. Po gólovej smršti Florka prišlo domáce vykúpenie- prvá siréna. Do šatní hráči odchádzali za stavu 0:5.

 

Zlepšená hra Žiline priniesla dva góly a zníženie na 2:5. Hostia síce odpovedali gólom Majerníka, no do konca tretiny sa ešte dvakrát trafili domáci. Po štyridsiatich minútach bolo skóre nepatrné, 4:6.

 

Skvelé florbalové divadlo pokračovalo aj naďalej. V priebehu 16-tich sekúnd sa zatrepotala sieť za Turiakom Konečným a bolo to 7:5 pre Košice. A keď domáci nevyužili presilovú hru, udrelo na druhej strane. Žilina znovu zapla, otvorila hru a po tretíkrát stiahla na dvojgólový rozdiel. Definitívu pridali Zemen Majerníkom.


FbO Florko Košice dnes zozbieralo ovocie svojej celoročnej práce. Florko bolo najlepším tímom základnej časti. Východniari si tak symbolicky dávajú najsladší darček k 10. výročiu vzniku klubu.


FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina obhájil striebornú pozíciu. Minulý rok v boji o zlato podľahli Trenčanom, tento rok Košiciam. Na titul si tak hráči spod Dubňa počkať minimálne jeden rok.


„Úvod bol z našej strany veľmi zlý. Veľa osobných chýb, ktorými sme doslova darovali súperovi vysoký náskok 5:0 už v prvej tretine. V druhej časti sa nám podarilo zlepšiť hru a vrátiť sa do zápasu. V tretej tretine šťastným gólom súper odskočil a už sme ho nedobehli. Rozhodli osobné chyby a slabý dôraz,“ vyhlásil Tomáš Kvasnica.


„Dnes sme dominovali takmer celý zápas. Za sezónu sme prehrali len 4 zápasy a pravom máme titul,“ stručne zhodnotil duel Lukáš Blaško.


„Do posledného zápasu sme vstúpili nekoncentrovane, Florko nás zaskočilo výborným pressingom a robili sme fatálne chyby. V šatni sme si povedali že takto sa finále nehrá a stiahli sme to na dve päťky. Na konci nám už aj chýbali sily a bolo ťažké niečo vymyslieť cez prehustenú obranu Florka. Myslím, že túto sériu rozhodlo naše nepremieňanie šancí v Košiciach. Súperovi gratulujem, séria to bola napínavá a vyrovnaná. Aj tak je pre nás táto sezóna úspechom, po roku sme opäť dokázali že patríme medzi najlepšie tímy na Slovensku,“ povedal Rudolf Turiak.


Sezónu i zápas zhrnul i Marián Zemen. "V prvom rade by som sa chcel poďakovať našim skvelým fanúšikom ze merali s nami cestu do Žiliny a vytvorili nám priam domáce prostredie , po včerajšej nešťastnej prehre ked sme si zápas prehrali svojou nedisciplinovanostou sme sa dnes vzchopili a podali sme koncentrovaný výkon až na výpadok v 2 tretine , zápas sme dotiahli do úspešného konca a zaslúžene vyhrali titul. Ďakujem celému vedeniu nášho klubu a spoluhráčom za úžasnú sezónu. Oslavy sa môžu začať."

späť