Florko prvým finalistom Salming extraligy

24.03.2014 12:44:48
ATU nenadviazalo na výkon z tretieho duelu a končí v lige štvrté.

 

 Košický boj o finále pokračoval aj tento víkend. V sobotu sa na domácej pôde predstavilo ATU, ktoré v sérií s Florkom prehrávalo 0:2 na zápasy.


ATU odvrátilo prvý mečbol Florka


ATU Košice sa s vervou zahryzlo do mestského rivala. Hneď v úvode sa ujali vedenia no FbO Florko Košice otočilo. ATU nezložilo zbrane a tretinu vyhralo 3:2 Preťahovačka o každý gól pokračovala aj po prvom klaksóne. V druhej časti pridali oba tímy po dva góly a tak ATU na začiatku poslednej tretiny viedlo 5:4. Domáci v nej odskočili Florku na 8:4, čo bol kľúč k úspechu. Hostia síce znížili, no posledného slovo mali znovu „akademici“ a vďaka tomu znížili stav série na 1:2

 

„V sobotu sme museli vyhrať a urobili sme preto všetko. Od začiatku zápasu sme vyhrávali a súper len doťahoval. Florko bolo nervózne a začali zákerne faulovať. Využili sme dve presilovky a dostali sme sa do trojgólového vedenia. Súperi boli v tejto časti hry ako nepríčetní, čoho dôsledkom boli zranenia na našej strane. V celom semifinále, no najmä vo včerajšom zápase, sme boli svedkami likvidačných zákrokov hodných na disciplinárku. Po odvoze nášho hráča sanitkou do nemocnice sa pokračovalo v zápase. Florko znížilo štvorgólový náskok, no vyrovnanie sme už nepripustili,“ nešetril kritikou útočník ATU Jozef Halas.


„Začiatok zápasu nám ušiel. Hneď sme inkasovali a ATU malo tlak. Podarilo sa nám otočiť na 2:1, no do prestávky sme znova inkasovali dva lacné góly. Potom to už začala byť prestrelka a nahánačka z jednej strany na druhú. Pod výsledok sa podpísalo veľké množstvo vylúčení našich hráčov. Pritom sa hrala obojstranne tvrdá hra. ATU využilo presilovky a odskočilo na 8:4. Nepáčilo sa mi, ako na nás fanúšikovia pokrikovali. Toto nepatrí do žiadneho športu. V závere sme hru stiahli na 10 hráčov a dokázali sme za osem minút streliť tri góly a dotiahnuť sa. Mojou zlou prihrávkou som daroval súperovi gól a to rozhodlo,“ chlapsky priznal útočník Florka Martin Petróci.


Zbabraný výkon ATU a postup Florka

 

Štvrtý duel sa niesol vo väčšej taktickej bitke. Florko hralo zo zabezpečenej obrany, cez ktorú sa ATU dostávalo len ťažko. Po úvodných dvadsiatich minútach diváci videli len jeden gól v sieti ATU. Florko aj vďaka využitým presilovkám odskočilo na 4:0 a keď jubilujúci klub z Košíc pridal ďalšie dva, hrozil ATU debakel. Ten sa, aspoň na chvíľu, podarilo zvrátiť dvomi gólmi v tretej tretine. No Florko si sebavedomým výkonom a ďalšími tromi gólmi otvorilo brány finále po výsledku 9:2.


„Dnešný zápas bol o čosi pokojnejší. Hlavnou príčinou prehry boli tri oslabovky z ktorých sme inkasovali prvé tri góly. Tento zápas nám vôbec nevyšiel. Na koniec by som chcel poďakovať našim fanúšikom ktorí boli naozaj perfektní,“ vyhlásil Jozef Halas.


„Pred zápasom sme si v šatni sadli a dohodli sme sa na taktike a na zmenách v zostave. Základ bola 100% obrana a tri využité presilovky v rade. V druhej tretine sme využili asi každú šancu v útoku a tak sme viedli už 6:0. V tretej tretine ATU dalo gól a hneď  znova dva inkasovalo takže už bolo prakticky vymaľované. Mali sme obrovskú divácku podporu, za čo sa chcem poďakovať. Fanúšikovia nás hnali  celý zápas za víťazstvom,“ povedal Martin Petróci  a na otázku, koho si praje do finále  viac odpovedal:


„Sme radi, že sme vo finále. Veríme, že to na štvrtýkrát už vyjde. A súper? Je nám to jedno, kto chce vyhrať ligu musí poraziť každého.“

 

Finále Salming extraligy je na programe už tento víkend. Komu bude Florko čeliť sa dozvieme v stredu, keď o 18:30 proti sebe v Žiline nastúpia Grasshoppers a Hurikán.

späť