Florko rieši trénerskú i brankársku otázku, no brúsi si zuby na popredné pozície

03.08.2019 06:41:14
Florbalisti Florka Košice sa v uplynulej sezóne rozlúčili s play-off najvyššej slovenskej súťaže už v prvom kole, keď nestačili na hráčov neskoršieho šampióna AS Trenčín tesne 2:3 na zápasy. Florko, ktoré bolo v hre o postup do semifinále až do posledného stretnutia však zápasilo na dvoch frontoch. Okrem seniorov sa o úspech usilovali aj juniori, ktorí napokon prenikli do finále, kde podľahli konkurenčnému ATU. Práve nedostatočná šírka kádra bola achillovou pätou Florka v sezóne 2018/2019 a seniorov zrejme pripravila o lepší výsledok.

„Postup do play-off mužskej extraligy bol povinnosťou. V závere sme však stavili na juniorov, ktorí sa dostali do finále. Myslím si, že piate miesto odzrkadlilo naše možnosti v minulej sezóne. Nemôžem hovoriť o nespokojnosti. Mali sme úzky káder. Juniori sa zapájali aj do seniorskej súťaže. Pred novou sezónou sme posilnili niektoré posty, takže juniori by mali byť menej vyťažení. Myslím si, že môžeme pomýšľať na najvyššie méty v mužskej i juniorskej súťaži,“ uviedol pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu predseda Florka Pavol Blaško.

 

Košické družstvo vstúpi do nového ročníka s minimom zmien. Najpálivejšia je momentálne brankárska otázka. „V našom kádri už ďalej nefiguruje brankár Adam Kohút. Naopak, prídu dvaja obrancovia zo Sabinova. Jeden do juniorky, druhý k mužom. V tomto smere sme spokojní. Pripojí sa k nám aj niekdajší hráč ATU, ktorý pôsobí vo Florku ako tréner Patrik Pelegrín. Mal by pozdvihnúť mužstvo bojovnosťou a svojim prístupom. Myslím si, že nám veľmi pomôže,“ vyhlásil skúsený funkcionár a dodal, že Florko si brúsi zuby na popredné pozície. „Chceme obsadiť čo najvyššiu priečku. Ak bude káder v takom zložení, v akom si predstavujem, to znamená, že doriešime ešte brankársky post, myslím si, že môžeme mať najvyššie ciele.“

 

V Košiciach musia riešiť aj pozíciu trénera seniorského tímu, keďže Jan Holovka si to pred novým ročníkom namieril do 1. FBC Trenčín. „Zatiaľ budem viesť prípravu ja. Prezradím, že pracujeme na jednej trénersko-hráčskej posile. Pán Holovka nám počas dvoch rokov v našom klube veľmi pomohol a je škoda, že odišiel. Niečo sme sa od neho naučili a dúfam, že to využijeme. Príprava sa začína v pondelok. S florbalom začneme v polovici augusta. Verím, že na začiatok sezóny budeme dobre pripravení,“ uzavrel Pavol Blaško.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť