Florko sa ujíma vedenia

30.03.2014 13:52:23
Grasshopers držal s Košicanmi krok len v dvoch tretinách.

V metropole východu začala finálová séria našej najlepšej mužskej ligy. FbO Florko Košice privítalo FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina.

 

Prvého gólu sme sa dočkali už na začiatku duelu, keď sa domáci, hnaní publikom, ujali vedenia. Po inkasovanom góle Žilina prebrala iniciatívu, no dobré šance stroskotali buď na brankárovi Konečnom, konštrukcii jeho brány, alebo mimo košickú svätyňu. Nakoniec sa "kobylky" dočkali v presilovej hre a tak sa do šatní odchádzalo za vyrovnaného skóre.

 

V druhej tretine pokračoval vyrovnaný duel najlepších dvoch tímov Salming extraligy. Ako prví udreli hráči spod Dubňa. Nikto netušil, že to bol na dlhé minúty posledný zásah hostí.

 

Florko vzalo opraty duelu do vlastných rúk a nemilosrdne trestalo Grasshoppers. Východniarsky gólostroj rozhodol o tom, že do dnešnej odvety si domáci nesú vedenie. Po kozmetických korektúrach výsledku tak na tabuli po záverečnom klaksóne svietilo skóre 8:3.

 

„Od tohto momentu, keď sme inkasovali druhý gól, sme urobili zmeny v zostave a spustili kanonádu na bránku súpera. Zastavili sme sa za stavu 7:2. Žilina vyskúšala hru bez brankára, ale inkasovala do prázdnej svätyne. Celé mužstvo dnes podalo vynikajúci výkon, od brankára až po posledného hráča. Zajtra je novy zápas a ideme znova naplno,“ povedal Martin Petróci.


„Zo začiatku sme začali veľmi zle napriek tomu, že sme dali gól. Do polovice zápasu sme určite neboli lepší. Od vyrovnania na 2:2 sme však na ihrisku začali dominovať a nakoniec zvíťazili celkom jednoznačne 8:3,“ stručne zápas komentoval Lukáš Blaško.


„V tretej tretine mal súper viac šťastia a podarilo sa mu streliť gól na 4:2. Po tomto sme sa museli viac tlačiť do zakončenia a otvoriť hru. Mali sme šancu na skorigovanie zápasu so štandardky, no trafil som len žrď. Následne súper strelil 2 rýchle góly do prázdnej brány a už sa iba dohrávalo,“ nechal sa počuť Tomáš Kvasnica.


„V tretej tretine sa asi prejavila únava z cesty a namiesto nášho tlaku prišla väčšia aktivita od Košičanov. Postupne nám nastrieľali 5 gólov a rozhodli. Je to však len prvý zápas a zajtra sa budeme snažiť získať potrebnú výhru na ihrisku súpera,“ vyhlásil gólman hostí Martin Kružel.


Druhý duel, ktorý môžete sledovať online na huste.tv, je na programe už o 14:00.

späť