Florko vyradilo Trenčín!

06.03.2017 18:22:15
Doslova míľovými krokmi napreduje extraliga juniorov k svojmu záveru. Počas víkendu sa odohrali ďalšie štvrťfinálové zápolenia, ktoré určili postupujúce družstvá do semifinále. Za najväčšiu senzáciu možno považovať postup košického Florka, ktoré vyradilo z hry o medailu ŠK 1. FBC Trenčín.

Úlohu favoritov bez zaváhania zvládli prvé tri družstvá tabuľky. Úradujúci majstri FK ATU Košice už v sobotu vyradili v košickom derby Žltý Sneh po jednoznačnom víťazstve 11:5. Vicemajstri zo Žiliny rozhodli o treťom mečbale v Topoľčanoch až v záverečnej tretine, ktorú vyhrali 5:1 a celý súboj 8:6.

 

Aj tretí tím tabuľky po základnej časti pokračuje v boji o majstrovský titul. Je ním Snipers Bratislava, ktorý rovnako potreboval na postup s FBC Mikuláš Prešov najnižší počet zápasov. V sobotu vyhrali Bratislavčania v Prešove 9:3 a celú sériu 3:0 na zápasy.

 

Najväčším prekvapením bolo vyradenie štvrtého ŠK 1. FBC Trenčín košickým Florkom, ktoré obsadilo po základnej časti šiestu priečku. Východniari sa nezľakli a v druhom súboji na pôde súpera uchmatli potrebné víťazstvo a doma začínali za stavu 1:1 na zápasy. Výhoda vlastného ihriska im pomohla a v oboch stretnutiach doviedli súboje do víťazného konca. Prvý zápas nám nevyšiel, kedy sme kazili každú jednu rozohrávku a Trenčín to trestal. Napriek tomu sme mali viac z hry, čo sa potvrdilo v ďalších troch súbojoch. Kľúčovým bol druhý zápas, kde sme sa nezlomili a vyrovnali tesne pred koncom a rozhodli v predĺžení.Myslím si, že brankár Kyselica držal Trenčín a nám sa strelecky veľmi nedarí, inak by hostia dostali riadny výprask. Play-off mi len potvrdzuje, že slovenská extraliga juniorov je bohužiaľ pri prekrývajúcich súťažiach a nedostatočnom počte hráčov, nevyrovnaná a záleží, kto s akou zostavou na daný zápas príde,“ povedal tréner FbO Florko Košice Marek Onderko.

 

Výsledky štvrťfinále extraligy juniorov:

 

3 – Štvrťfinále – sobota 4. 3. 2017:

 

Žltý Sneh Košice – FK ATU Košice 5:11 (0:2, 4:5, 1:4), konečný stav série 0:3

 

FbO Žochár Topoľčany – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 6:8 (4:2, 1:1, 1:5), konečný stav série 0:3

 

FBC Mikuláš Prešov – Snipers Bratislava 3:9 (1:4, 1:1, 1:4), konečný stav série 0:3

 

FbO Florko Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), stav série 2:1

 

4 – Štvrťfinále – nedeľa 5. 3. 2017:

 

FbO Florko Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 4:3 (1:0, 2:2, 1:1), konečný stav série 3:1

späť