Florko z prvého miesta, vypadáva Sabinov

15.02.2016 20:30:26
Počas víkendu sa v Extralige mužov vyriešilo hneď niekoľko otáznikov. Pred posledným kolom zostal už len jediný. Kto z dvojice FBC Skalica a Tsunami Záhorská Bystrica pôjde do baráže.

Víťazom základnej časti sa kolo pred jej koncom stali hráči FbO Florko Košice. Za predvedené výkony v aktuálnej sezóne celkom zaslúžene. Prvenstvo potvrdili v súbojoch proti bratislavským tímom. V sobotu zdolali VŠK FTVŠ Hurikán jednoznačne 13:2 a včera si v predĺžení poradili aj s ŠK Lido Prírodovedec, ktoré zdolali 6:5. Keďže ich mestský konkurent ATU Košice zaváhali doma s Hurikánom (9:10), Florko sa teší z prvého miesta ešte pred mestským derby. „Zápasu s Hurikánom som sa nezúčastnil, pretože som bol chorý. Jednoznačná výhra chlapcom viac uškodila ako pomohla, čo sa prejavilo včera v súboji proti Lidu. Moji zverenci si mysleli, že to bude jednoduché aj v tomto stretnutí, no mýlili sa. Nevychádzali nám herné kombinácie, hrali sme zbytočne jeden na jedna, čo sme vôbec nechceli. Chlapci sa počas zápasu začali zbytočne medzi sebou hašteriť, zranili sa nám kľúčoví hráči. Mne sa tak potvrdilo, že niektorí naši hráči nie sú dostatočne vyspelí a nemajú zatiaľ na to aby potiahli tím. Prehrávali sme zbytočne 2:3, no v šatni sme si všetko vysvetlili a zmobilizovali sily a otočili skóre. Opäť po zbytočnej individuálnej chybe súper vyrovnal no a v predĺžení sme strelili víťazný gól,“ poskytol vyčerpávajúce zhodnotenie tréner FbO Florko Košice Marek Onderko.

Lido prehralo s ATU Košice 4:9 a tak im trip na Východ nevyšiel celkom podľa predstáv. Napriek tomu im zatiaľ patrí štvrté miesto tabuľky. Úradujúci majstri zo Žiliny si zahrali proti obom trenčianskym tímom. V sobotu podľahli 1. FBC tesne 4:5 a včera doma vyhrali nad Salmingom o gól 4:3.

Proti trenčianskym družstvám hrala aj Nižná, ktorá svoju stíhaciu jazdu o účasť v play off druhý rok v rade za sebou nezvládla. Oravčania nevyužili výhodu domáceho prostredia v Tvrdošíne a v sobotu prehrali so Salmingom 7:8. „Do zápasu sme nastúpili s vedomím, že je to pre nás ale aj pre súpera súboj o všetko. Samotný zápas bol veľmi vyrovnaný, vedenie sa prelievalo zo strany na stranu, na začiatku tretej tretiny sme sa už po troch sekundách ujali vedenia 5:4, no pár minút na to, nastal zlomový moment. Nepremenili sme nariadené trestné strieľanie a nevyužili následnú presilovku. Súper vyrovnal a dokonca sa ujal vedenia. V poslednej minúte sme v hre bez brankára mali smolu, lebo Matúš Medzo nastrelil najprv tyč a o desať sekúnd ešte aj brvno. Vo vyrovnanom zápase zvíťazilo šťastnejšie mužstvo,“ povedal tréner TJ A-FbO Nižná Marek Ferianc, ktorý k druhej prehre, tentoraz s 1. FBC dodal: „Nakoľko sme vedeli, že Hurikán vyhral s ATU naša šanca bola už len veľmi teoretická, napriek tomu sme šli do zápasu s túžbou poraziť nie práve najobľúbenejšieho súpera. Ešte v polovici tretej tretiny sme vyhrávali 7:4, avšak napriek tomu sme dokázali prehrať 7:9. Máme jeden obrovský problém. Nevieme vyhrať už vyhratý zápas. Nestalo sa to prvý raz. Opäť, ako aj v mnohých iných zápasoch sme nedokázali zareagovať na zmenu herného systému súpera. Trenčín vyhral, pretože bol efektívnejší, ale najmä skúsenejší.“

Doslova o krk išlo chlapcom zo Záhorskej Bystrice, ktorí boli ešte v piatok na poslednom mieste tabuľky. V domácich súbojoch v Stupave proti Sabinovu a FBC Mikuláš Prešov zabrali na plné obrátky. „Predátorov“ zo Sabinova ošklbali o všetky tri body víťazstvom 7:5 a včera zobrali Prešovu body dva. Východniarov zdolali 7:6 v predĺžení a tak sa vyhupli na predposledné miesto a sú len dva body za nováčikom zo Skalice. Tá prehrala s Prešovom 7:8, no zdolala Sabinov 14:6. O dva týždne sa tak z priameho súboja v Hodoníne dozvieme, kto sa zachráni a kto bude bojovať v baráži.