Gábor: „Cesta do svetovej štvorky vedie cez Švajčiarsko!“

03.01.2016 17:43:55
Slovenská reprezentácia junioriek otvorila úvod nového roka sústredením v Trenčíne. Dievčatá sa poctivo pripravujú na svetový šampionát, ktorý sa v máji uskutoční v kanadskom Belleville.

Počas necelých troch dní absolvujú naše juniorky celkom sedem tréningových jednotiek, čiže príprava má intenzívny charakter. Na zraz do Trenčína pricestovalo 22 hráčiek a tri brankárky. Pre chorobu sa ospravedlnila Sarah Charlotte Žideková a s dvomi hráčkami Zuzana Šponiarová a Timea Patakyová), ktoré mali povinnosti v Čechách tréneri nemohli počítať. „Na každom sústredení testujeme aj kondičnú pripravenosť hráčiek. Touto formou kontrolujeme, či dievčatá dodržiavajú plány, ktoré dostali a či sa ich výkonnosť zlepšuje. Okrem spomínanej kondičky sa postupne začíname venovať aj hernému systému, ktorý chceme na šampionáte produkovať,“ povedal tréner juniorského výberu Vladimír Gábor.

 

Do samotného šampionátu čakajú káder ešte tri sústredenia. Jedno sa uskutoční vo februári a bude náhradou zrušeného turnaja Polish cup. Slovenské reprezentantky si zatrénujú v Čechách. Po skončení sezóny a teda v polovici apríla sa uskutoční druhý zraz a posledný už bude spojený s priamym odchodom na MS do Kanady. Tréneri veria tomuto výberu natoľko, že sa spomína možná účasť v semifinále. Až šesť hráčiek sa zúčastnilo MS žien vo fínskom Tampere. „Uvedomujeme si, že máme silný tím a keď bude nejaká príležitosť preniknúť medzi svetovú štvorku, tak je to práve v tomto roku. Čaká nás náročná skupina, no kľúčový bude hneď úvodný zápas proti Švajčiarsku. Náš vzájomný súboj na predchádzajúcom šampionáte naznačil, že dokážeme s nimi odohrať vyrovnaný zápas a pri troche šťastia ich môžeme aj zdolať. Význam to bude mať za predpokladu, že uspejeme aj v poslednom súboji proti Nórkam,“ povedal Gábor a dodal: „Sledoval som šampionát žien v Tampere a môžem povedať, že sestry Hudákové, či Zuzana Šponiarová podávali kvalitné výkony a aj tie dievčatá, čo dostali menej príležitostí získali veľké skúsenosti.“ Predpokladá sa, že proti úradujúcim majsterkám sveta Švédkam, bude v skupine veľmi náročné očakávať úspech.

 

Tréner bronzového tímu ženskej Extraligy ŠK 98 Pruské, sa osvedčil aj v štúdiu Slovenskej televízie. Dvakrát bol hosťom počas zápasov Slovenska na MS žien vo fínskom Tampere. „V štúdiu som sa cítil celkom dobre. Bol som príjemne zo seba prekvapený, že som nemal stres a trému. Čo sa týka výkonov ženského družstva, myslím si, že sme okrem súboja so Švédskom, boli v každom zápase lepším tímom. To, že dievčatám nevyšiel súboj s Lotyšskom bolo skôr otázkou smoly a šťastia. Žiaľ, rozhodli individuálne chyby hráčiek.“

 

Na otázku aká je atmosféra v družstve po odstúpení celého realizačného tímu žien, ktorý je takmer totožný so súčasným juniorským Gábor odpovedal: „Zatiaľ nebol čas sa rozprávať o šampionáte vo Fínsku. Máme veľa práce s juniorkami, no podľa mňa tréner Jaroslav Marks nie je spokojný s výsledkami a ani s tým, ako sa situácia vyvinula. My sa v súčasnosti spoločne sústredíme na najbližší cieľ a tým sú Majstrovstvá sveta v Kanade a čo bude po nich sa uvidí neskôr.“

späť