Gábor: „Už sa sústredíme na súboj o prvé miesto!“

09.10.2017 11:13:01
Extraliga žien pokračovala zápasmi tretieho a štvrtého kola. Zatiaľ dominujú dva celky z Považia, ktorými sú Pruské a Nemšová. Trápia sa družstvá Nitry a Prešova, ktoré doposiaľ nezískali ani bod.

Vicemajsterky z Pruského sa v sobotu predstavili v Bratislave proti iClinic Hurikán. Dievčatá z hlavného mesta urobili oproti predchádzajúcim sezónam pokrok a veľa nechýbalo aby boli úspešné, či proti Pruskému, ktorému podľahli 2:4, alebo včera proti Nemšovej, s ktorou prehrali 4:6. Pruské si vylepšilo skóre v stretnutí s Nitrou, ktorej naložili 10:1. „Proti Hurikánu sme predpokladali, že to bude náročný zápas, čo sa napokon potvrdilo. Po výbornom úvode to hlavne v druhej tretine z našej strany nebol optimálny výkon. Neplnili sme taktické pokyny a strácali sme veľa lôpt v strede ihriska z čoho pramenili brejky a šance Hurikánu. V tretej tretine sme síce už veľa nepredviedli, ale súper už nemal silu na vyrovnanie. Súboj proti Nitre sme chceli poňať hlavne na nácvik určitých herných činností a sústredili sme sa hlavne na držanie lopty. Herne aj strelecky sme súpera jednoznačne prevýšili a už sa sústredíme na zápas o prvé miesto s Nemšovou, ktorý nás čaká už v piatok,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Druhým tímom, ktorý je bez straty bodu a len o dva góliky nižšie v tabuľke je Nemšová. Dievčatá zdolali Nitru 13:4 a taktiež ako Pruské sa potrápili s Hurikánom, no vyhrali s ním 6:4.

 

Po dvoch prehrách sa v domácom prostredí tešili z bodov hráčky Eastern Wings Michalovce. Aj keď oba zápasy vyhrali až gólom v predĺžení, no štyri body zostali doma. Najprv zvíťazili nad Tvrdošínom 9:8 a včera 3:2 nad Kysuckým Novým Mestom. „Víkendové zápasy hodnotím pozitívne, nakoľko sa nám podarilo tuším prvýkrát v histórií klubu vyhrať oba extraligové zápasy počas jedného víkendu a tak sme si aj napravili chuť po nevydarených prvých dvoch kolách proti Nemšovej a Pruskému. Zápas proti Tvrdošínu bol plný škaredých a náhodných gólov na obe strany, ale so šťastnejším koncom pre nás. Dovolím si tvrdiť, že sme mohli získať kľudne aj plný počet bodov, pretože hra Oravčaniek nebola taká, na ktorú sme za posledné sezóny boli zvyknutí. Hráčky Tvrdošína pôsobili od začiatku pomerne nervózne a nám sa to podarilo dokonale využiť. Ale zápas bol pekný, bojovný. Súboj proti Kysučankám bol diametrálne odlišný. Naše dievčatá boli viac ako statické, všade chýbal nie jeden krok, ale rovno tri. Výhodou bolo to, že ani dievčatá z Kysuckého Nového Mesta nemali svoj deň a tak ten zápas bol trpením pre oči zúčastnených. Zápas sa nám podarilo vyhrať, ale deľba bodov bola spravodlivá. Mrzí nás, že nemohla nastúpiť Žideková, ktorá sa zranila, lebo ona vždy dodávala nášmu vzájomnému zápasu istú iskru a dokázala svoje, ako a aj naše hráčky vyhecovať ku kvalitnejším výkonom. Týmto jej želáme skoré uzdravenie, nech je do Majstrovstiev sveta v poriadku,“ povedal obšírne tréner Michaloviec Darius Siheľský.

 

Po odchode niekoľkých hráčiek do konkurenčného Sabinova sa dievčatám Prešova v lige vôbec nedarí. Zatiaľ sú bez bodu na poslednom mieste tabuľky. Počas víkendu zaznamenali doma dva debakle. V sobotu s Kysuckým Novým Mestom 0:10 a včera s Tvrdošínom 2:13. Zvíťaziť nedokázali ani úradujúce majsterky zo Spišskej Novej Vsi, ktoré podľahli „Predátorkám“ zo Sabinova 7:10.

 

Výsledky extraligy žien:

 

3. kolo – sobota 7. 10. 2017:

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – NTS FK-ZŠ Nemšová 4:13 (1:4, 0:3, 3:6)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK 98 Pruské 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

 

FBC Mikuláš Prešov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 0:10 (0:4, 0:4, 0:2)

 

Eastern Wings Michalovce – FBK Tvrdošín 9:8 pp (3:1, 2:3, 3:4, 1:0)

 

FBC Predator Sabinov – FbK Kométa Spišská Nová Ves 10:7 (2:4, 4:0, 4:3)

 

4. kolo – nedeľa 8. 10. 2017:

 

Eastern Wings Michalovce – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)

 

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 10:1 (3:1, 4:0, 3:0)

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)

 

FBC Mikuláš Prešov – FBK Tvrdošín 2:13 (1:2, 0:6, 1:5)

 

Aktuálna tabuľka po 4. kole:

 

ZDROJ FOTO: Ivan BACHOREC

späť