Gábor: „Základná časť už nikoho nezaujíma, my ideme postúpiť!“

08.03.2019 18:49:28
Úvodnými zápasmi rozbehne play-off aj extraliga žien. V tohtoročnom štvrťfinále sa stretnú zaujímavé dvojice. Jediný súboj, ktorý je oproti minulej sezóne totožný bude štvrťfinálová séria medzi Nemšovou a Tvrdošínom, ktorá sľubuje poriadnu drámu. Favorizované Pruské by nemalo mať problémy so Spišiačkami a taktiež Kysučanky s Nitrou, či Sabinov s Hurikánom. Všetko však ukážu až samotné zápolenia.

Až tri družstvá by sa vo štvrťfinálových sériách dali považovať za favoritov. Najväčším z nich budú obhajkyne titulu z Pruského, ktoré sa stretnú s výrazne omladeným a oslabeným družstvom Spišskej Novej Vsi. „Základná časť je za nami a nikoho už nezaujíma z akého miesta sme išli do play-off. Všetky série sú otvorené, ale samozrejme ideme proti mladému tímu zo Spišskej Novej Vsi jednoznačne zvíťaziť a postúpiť v najkratšom možnom čase. Z našej strany ale nesmie prísť k podceneniu. Oba zápasy sme v základnej časti vysoko vyhrali a dúfam v podobný priebeh,“ skonštatoval kouč Pruského Vladimír Gábor. Spišiačky si uvedomujú svoju situáciu a silu protivníka, no je viac ako sympatické, že sa vopred nevzdávajú. „Bude to ťažký súboj. Svedčí o tom aj skutočnosť, že sa Pruské nachádza na prvom mieste v tabuľke. Samozrejme, súper má aj výhodu domáceho prostredia. V týchto zápasoch by sme chceli získavať skúsenosti, vylepšiť obranu a ukázať bojovnosť až do posledných minút jednotlivých súbojov,“ prezradila hráčka Kométy Spišská Nová Ves Barbora Kocúrová.

 

Druhým tímom, ktorý by mal postúpiť bez väčších problémov do semifinále je Kysucké Nové Mesto, ktoré sa stretne s Nitrou. Kysučanky majú perspektívny káder a keď nastúpia v plnej sile, sú veľmi nebezpečným družstvom, čo už neraz dokázali počas základnej časti. „V zápasoch s Nitrou chceme samozrejme uspieť. Verím, že podáme zodpovedný výkon a dievčatá do zápasov nastúpia s odhodlaním vyhrať. Súboje s Nitrou sme v základnej časti zvládli, ale uvidíme v akom zložení Nitra do play-off nastúpi. Nás teší, že do zostavy sa vráti Sára Záteková a všetky dievčatá sú zdravotne v poriadku. Tešíme sa na tieto duely a dúfam, že budeme mať plné hľadisko fanúšikov, ktorí nám pomáhajú počas celej sezóny a sú našim ďalším hráčom,“ povedal tréner talentovaného tímu Kysučaniek Marián Chlebana. Tréner Slávie Nitra Michal Špeťko si uvedomuje silu súpera a možno pre podcenenie Ksučankami prezieravo povedal: „Favorit tejto série je jasný a tým sú Kysuce. My preto môžeme ísť do zápasov bez tlaku, ktorý je na strane súpera. Našim cieľom je užiť si tieto súboje a nazbierať proti kvalitnému súperovi cenné skúsenosti, nakoľko máme mladý tím, no zároveň chceme Kysuciam čo najviac túto sériu znepríjemniť a zabojovať o čo najlepšie výsledky. Je to play-off, nová súťaž, nikto z nás sa na základnú časť už nepozerá a stať sa môže hocičo, čo si všetci v klube uvedomujeme. Keď si všetci siahneme na dno síl, tak táto séria môže byť ešte zaujímavá.“

 

Neúčasť v semifinále by bola veľkým sklamaním pre sabinovské „Predátorky,“ ktoré si skrížia hokejky s bratislavským Hurikánom. „Očakávame kvalitné súboje. Musíme sa vyvarovať zlých a laxných začiatkov z našej strany, pretože sme v sezóne s Hurikánom dvakrát prehrávali 0:1... Nakoniec sme v druhej a tretej tretine otočili výsledok a nedovolili sme im urobiť drámu. Oba duely sme vyhrali rozdielom štyroch gólov, čo vo florbale nie je veľa ale postačuje. Musíme vyhrať oba domáce súboje a jeden v Bratislave, inú variantu si ani nepripúšťame. Máme skúsený a kvalitný tím, aby sme štvrťfinále zvládli podľa našich predstáv,“ skonštatoval tréner Sabinova Ján Motešický. Hurikán sa však aj napriek chýbajúcim hráčkam chystá prekvapiť a minimálne v Sabinove chce uchmatnúť vo svoj prospech aspoň jeden zápas. „Cieľom tejto sezóny je prejsť cez štvrťfinále. Čakajú nás ťažké a dúfam, že aj kvalitné zápasy. Máme zranené a choré dievčatá z kostry tímu, ale napriek tomu ideme do Sabinova minimálne jeden zápas vyhrať,“ povedal lodivod bratislavského Hurikánu Ján Žúbor.

 

Za najvyrovnanejšiu možno považovať sériu medzi Nemšovou a Tvrdošínom. Už minuloročné štvrťfinále, ktoré sa hralo až na päť zápasov naznačilo vyrovnanosť oboch družstiev. Aj v tomto roku boli obaja tabuľkovými susedmi a v základnej časti odohrali v podstate dva vyrovnané zápasy. Tvrdošín v nich prehral a to doma tesne 9:10 a v Nemšovej 7:11. „Minulý rok sme si Tvrdošín vybrali sami aj keď sme nemuseli. Tento rok nám
zostal... V aktuálnej sezóne sú naše ciele najvyššie. Séria s Tvrdošínom môže byť dlhá, ale
aj nemusí. Záležať bude na tom, v akom zložení nastúpime. Sme pripravení
bojovať a postúpiť,“
povedal rázne tréner Nemšovej Peter Tydlačka. Keďže Nemšová v prechádzajúcej sezóne postúpila, Oravčanky by túto záležitosť svojim súperkám určite chceli vrátiť aj s úrokmi. „Radi by sme odohrali vyrovnané zápasy a zopakovali tak dobré výkony  z predchádzajúcej sezóny. Nemáme čo stratiť a môžeme získať veľmi veľa. Všetko bude záležať od postoja hráčok k jednotlivým zápasom. Káder máme dosť silný na to aby prešiel touto ťažkou skúškou. Ambície sú vždy najvyššie. Hrať a víťaziť sa dá s každým v tejto súťaži. Je to len a len o hlavách,“ povedal tréner Tvrdošína Milan Burdeľ.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

1. Štvrťfinále – sobota 9. 3. 2019:

 

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

18.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Slávia Nitra (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

18.00 hod – FbC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

18.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – FbK Tvrdošín (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

 

2. Štvrťfinále – nedeľa 10. 3. 2019:

 

12.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Slávia Nitra (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

14.00 hod – FbC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

11.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – FbK Tvrdošín (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

 

ZDROJ FOTO: Jozef LEPÁČEK

späť