Gáborova premiéra na lavičke proti Pruskému

11.01.2017 11:41:21
Počas sústredenia slovenskej reprezentácie junioriek v Trenčíne si dievčatá zmerali sily s úradujúcimi majsterkami ženskej extraligy ŠK 98 Pruské. Po prvý raz v histórií sa stala situácia, že tréner Pruského Vladimír Gábor nestál na lavičke svojho tímu, ale na opačnej strane. Vyzval tak na súboj svoju dlhoročnú kolegyňu Moniku Hlaváčovú...

„Toto je pre mňa zvláštna a zaujímavá situácia. Naše družstvo vediem sama po prvý raz, pretože Vlado nechýbal snáď nikdy. Verím, že pokiaľ mu bude zdravie slúžiť, tak sa to nestane vôbec, no ak by to bolo nevyhnutné, nemám problém byť na lavičke s dievčatami ani počas majstrovského zápasu,“ povedala z rozhovoru trochu prekvapená asistentka a vedúca družstva ŠK 98 Pruské Monika Hlaváčová, ktorá napokon súboj dotiahla do víťazného konca.

 

Reprezentačného trénera junioriek Vladimíra Gábora, ktorý je zároveň koučom majsteriek z Pruského, si doberali kolegovia priamo na lavičke: „Bola to moja premiéra proti Pruskému a dostával som hneď niekoľko otázok, ktorú lavičku si vyberiem. Počas zápasu sa mi stávali situácie, že som zakričal na moje dievčatá, pričom som koučoval reprezentáciu. To je proste zvyk.“ Zaujímalo nás, či sa náhodou Vlado nestavil o niečo s kolegyňou Hlaváčovou, v prípade, že jedno z družstiev vyhrá. „Baby vedeli, čo majú hrať a tento duel som ja osobne nebral ako súboj v majstrovskom zápase. Nestavili sme sa s kolegyňou o nič, no možno niektoré dievčatá, ktoré taktiež nastúpili v drese repre proti svojim áno...,“ prezradil tréner junioriek Slovenska.

 

Vlado nepozná, čo je to prehra už niekoľko mesiacov v rade. Tentoraz prišla a to od vlastných zvereniek v pomere 3.4. „Nešlo nám o výsledok, ale o skutočnosť, aby si naše juniorky zahrali proti starším hráčkam náročnejší zápas. Na jednej starne som bol veľmi rád, že dievčence z reprezentácie si plnili svoje úlohy a Pruské sa cez ne len ťažko presadzovalo, na druhej strane ma trochu hnevalo, že sa môj klubový tím nedokázal presadiť a vymyslieť niečo, aby sa im hralo jednoduchšie. V určitých momentoch som doslova bojoval sám so sebou,“ dodal Gábor.

späť