Gabriel Mészáros: "Na MS idem v prvom rade reprezentovať svoju vlasť a urobiť dobré meno slovenskému florbalu."

17.11.2012 12:12:30
„Veľmi sa na ne teším a zároveň sa snažím stále tvrdo na sebe pracovať." slová našich reprezentantov pred MS.

Slovenský národný florbalový tím začína počítať posledné dni do štartu na MS vo Švajčiarsku. Elitná kategória privíta Slovákov po prvý raz v histórii slovenského a svetového florbalu. Slováci majú za sebou viacero účasti v juniorských kategóriách na MS medzi elitou, ale muži mali stále červenú. Po zvládnutej kvalifikácii dostalo Slovensko zelenú v ceste za splneným snom.

 

Gabriel Mészáros, brankár ktorý prešiel juniorskou i mužskou reprezentáciou a v súčasnosti sa pripravuje na MS mužov, pozná dokonale prostredie v reprezentácii. Gabo bol súčasťou juniorky na MS v roku 2007 v divízii A, o dva roky neskôr odchytal juniorské MS 2009 vo Fínsku a  počas úspešnej februárovej kvalifikácii zo slovinského mesta Podcetrtek stál v bráne Slovenska. Svojimi výkonmi si vyžiadal miestenku od trénera Jána Holovku i na MS mužov 2012 do Švajčiarska.

 

„Veľmi sa na ne teším a zároveň sa snažím stále tvrdo na sebe pracovať, veď tam odohráme najdôležitejšie zápasy našich doterajších florbalových kariér, treba sa na ne dobre pripraviť.“ pozerá sa smerom vpred odchovanec trenčianskeho florbalu.

 

Brankárske remeslo bude v tíme Slovenska zastúpené druhým brankárom Adamom Kalčokom. Obaja brankári sú v najlepšej forme, čo potvrdili v nedávnom extraligovom zápase ŠK 1. FBC Trenčín vs. VŠK FTVŠ UK Bratislava (3:3 poz. Redaktora). „Adam je vynikajúci brankár a dlhoročná opora reprezentácie. Verím že vytvoríme vynikajúcu dvojicu a tréner sa bude môcť spoľahnúť na hocikoho z nás.“ poznamenal Messi na margo svojho kolegu z reprezentácie.

 

Pred samotným štartom absolvuje 20 členný výber trénera Holovku záverečné sústredenie v metropole východu. „Celkovo absolvujeme tri dlhšie tréningy, kde by sme sa mali zamerať na to, čo bolo našou slabinou v kvalifikácii - štandartky a presilovky/oslabovky. Čas vyplníme aj rozbormi našich súperov pri videu a wellnessom.“ priblížil Gabo plán košického zrazu.

 

Káder od kvalifikácie prešiel obmenou čo vidieť na menách nominovaných hráčov. Meno Gabo Mészáros v súpiske figuruje stále. „Tak áno, zopár zmien nastalo, ale káder sa celkovo veľmi nezmenil, skôr doplnil o hráčov, ktorí od januára zaznamenali určitý herný progres, alebo boli počas kvalifikácie zranení. Nerád by som bol prorokom, mám určité očakávania, no nechcem nič zakríknuť. Pôjdeme na doraz každý jeden zápas a uvidíme, kam to dotiahneme.“

 

Skupinových súperov Švajčiarsko a Estónsko poznáme z nedávnych vzájomných zápasov a vieme čo od nich čakať. Skupinové karty môže miešať neznámy, mladý tím Singapuru. „Každý zápas začína 0-0 a nemáme kvality na to, aby sme si mohli dovoliť podceniť na MS hocijakého súpera. Miernu výhodu máme, že ich uvidíme hrať s Estóncami aj Švajčiarmi a môžme si urobiť obrázok. Verím že nás na nich tréner dobre pripraví.“

 

MS sú vrcholom kariéry i odrazovým mostíkom ďalej. Rozmýšľal Gabo Mészáros “Messi“ o prípadnom zahraničnom angažmáne po vydarenom účinkovaní Slovenska na MS vo Švajčiarsku. „Nepredbiehal by som, na MS idem v prvom rade reprezentovať svoju vlasť a urobiť dobré meno slovenskému florbalu.“ Uzavrel diplomaticky náš spoločný rozhovor.

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa štastia na MS.


FOTO: flickr

späť